Beşiktaş'tan sürpriz transfer! Alternatif sağ bek bulundu

Son dakika transfer haberleri… Devre arası takviyeleri için arayışların sürdüren ve sağ bekte Valentin Rosier'e alternatif arayan Beşiktaş, aradığı ismi 1. Lig'de buldu. Siyah beyazlılar Eskişehirspor'da bu sezon performansıyla dikkat çeken Bilal Ceylan ile anlaşmaya vardı. 'Bilal Ceylan kimdir?' sorusunun yanıtı haberimizde...
16 Ocak 2021 00:24- Son Güncelleme - 16 Ocak 2021 09:12
Google news abonelik

Salim MANAV - AJANSSPOR

Fenerbahçe'nin ardı ardına tranfer açıklamasından sonra bir tranfser haberi de Beşiktaş'tan geldi.  Siyah beyazlılar, Eskişehirspor'da forma giyen Bilal Ceylan'la anlaşma sağladı.

 

Siyah- beyazlılar, Eskişehirspor'a Bilal Ceylan için 3 milyon TL bonservis bedeli ödeyecek.

 

Eskişehirspor oyuncunun ikinci satışından da %15 pay elde edecek.

Beşiktaş'ın mevcut kadrosunda orijini sağ bek olan tek isim Valentin Rosier. Onun da kiralık sözleşmesi sezon sonu sona erecek. Douglas'a ise lisans çıkarılmamıştı. Onunla yolların ayrılması hedefleniyor. Necip Uysal, Dorukhan Toköz gibi isimler de zaman zaman sağ bekte görev alıyorlar.

Bilal Ceylan kimdir?

 

Eskişehirspor'un genç sağ beki Bilal Ceylan, siyah-kırmızılı takımın altyapısının kapısından 9 yaşında girdi. 17 yaş altı takımına kadar altyapının her kademesinde forma giydi Kendisine örnek olarak Gökhan Gönül ile Dani Alves'i  aldığını söyleyen Bilal Ceylan şöyle konuşmuştu: "Altyapıda oynarken tesislerde, tellerin arkasından A takımdaki ağabeylerimin antrenmanlarını izliyordum. Eskişehirspor A Takım formasını giymek için çabalamak lazım. Bu formayı giymek içimde bir ukdeydi. Çok özel bir duygu. Buralara gelmek kolay değil. Çok çalışmak lazım. Ben de çok çalıştım. İnanarak çalıştım. Buralara kadar geldik. İnşallah daha iyi yerlere gelirim. Eskişehir'de doğdum ve büyüdüm. Eskişehirspor'un maçlarında top topladım. Tribünlerinde bağırdım. Eskişehirspor sevgisi çocukluğumdan beri var. Bu sefer de sahada mücadele ediyorum. Elimden gelenin en iyisini yapıyorum. İnşallah daha iyisini yapacağım ve taraftarımızı mutlu edeceğim. Ailemdeki herkes Eskişehirsporlu. Eskişehirspor'da oynadığım için çok mutlular."

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!