Beşiktaş'tan Yam Madar açıklaması: Tasvip etmediğimiz bir davranıştır

İsa Kethüda
03.12.2023 - 17:12 | Son Güncellenme: 03.12.2023 - 17:16

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi takımlarından Beşiktaş Emlakjet, dün oynanan karşılaşmada yararlanan Yan Madar ile ilgili açıklama yaptı. İşte detaylar.

Beşiktaş'tan Yam Madar açıklaması: Tasvip etmediğimiz bir davranıştır

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Beşiktaş Emlakjet, dün oynanan karşılaşmada yararlanan Yan Madar ile ilgili açıklamada bulundu.

Siyah-Beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, "Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde dün akşam oynanan derbi müsabakasından zaferle ayrılan Beşiktaş Emlakjet takımımız, Kulübümüzü ve camiamızı sevince boğmuştur.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda 15.000’i aşkın taraftarımızın oluşturduğu atmosfer bir kez daha Beşiktaş taraftarının spora ve takımına olan tutkusunu göstermiş ve herkesin takdirini kazanmıştır.

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe'den flaş açıklama: "Görme kaybı yaşıyor!"
Habere Git

"Yam Madar’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz"

Karşılaşmanın ilk yarısında asla tasvip etmediğimiz saha olayları meydana gelmiş ve bunun sonucunda rakip takım oyuncusuna yabancı madde isabet etmiştir.

Bu durum bizim için kabul edilemez ve asla tasvip etmediğimiz bir davranıştır. Talihsiz bir şekilde yaralanan Yam Madar’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

"Rakip takımın şube yöneticisi taraftarlarımızı tahrik etti"

Yalnız şu hususlar da göz ardı edilmemelidir:

Rakip takımın şube yöneticisi, nezaketen kendilerine ayrılan saha içi koltuklara talimatlara aykırı olarak kendi takım formasını giymiş bir şekilde gelmiş ve taraftarlarımızın dikkatini kendi üzerine çekmiştir.

Akabinde saha kenarından takımımızın momentumu eline aldığı ve farkı açtığı dakikalarda abartılı bir şekilde hakemlere itiraz ederek taraftarlarımızı tahrik etmeye çalışmış ve istenmeyen olayların yaşanmasına neden olmuştur.

"Bu olaylar asla tasvip ettiğimiz davranışlar değildir"

Rakip takım yöneticisinin örnek olması gerektiği yerde taraftarlarımızı tahrik edici davranışlarda bulunması kendi sporcusunun yaralanmasına sebebiyet vermiştir.

Malum şahsın siyah-beyazlılarımızın başarısını gölgelemeye çalışması ve küçük oyunlar peşinde koşması temsil ettiği camiaya da yapılmış bir ayıptır.

Bir kez daha belirtmek isteriz ki bu olaylar asla tasvip ettiğimiz davranışlar değildir.

İlgini Çekebilir
Sumudica'dan futbolculara gözdağı: "Oynamak istemeyen gidebilir"
Habere Git

"Yetkilileri göreve davet ediyoruz"

Türk sporunun gelişmesi ve örnek teşkil etmesi için yetkilileri, tasvip etmediğimiz bu olaylara neden olanlara gerekli cezaların verilmesi hususunda göreve davet ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

Moto Rider GO
3.7
Senin için hazırladığımız haberler