Bilal Kısa futbolu bırakacağı tarihi açıkladı! İşte flaş sözler!

14.09.2017 - 14:18 | Son Güncellenme: 14.09.2017 - 14:18

Bilal Kısa futbolu bırakacağı tarihi açıkladı! İşte flaş sözler!

AJANSSPOR- Bursaspor'un deneyimli oyuncusu Bilal Kısa, Radyospor'da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav'a konuştu.

 

 

'Geçen sezon taraftarımızı çok üzdük'

Sözlerine ligin ilk 4 haftalık sürecini değerlendirerek başlayan Bilal Kısa, "Geçen yıl sıkıntılı bir süreç yaşadık. İlk yarıyı istediğimiz yerde bitirmiştik. Fakat ikinci yarıda çok büyük bir düşüş yaşadık. İyi bir sezon geçirmedik. Bursaspor'un hedefi her zaman üst sıraladır. Biz bunu açıkçası geçen sezon başaramadık. Dört haftalık periyotta iç saha maçlarımızı kazandık. İyi futbol sergilediğimizi düşünüyorum. Taraftarımızı geçen sezon çok üzdük. Bu sezon en iyisini yapacağız. Çok güzel bir birlikteliğimiz var" dedi. 

'Her futbolcuya sevgisini hissettiriyor'

Teknik direktör Paul Le Guen hakkında önemli açıklamalarda bulunan Bilal, "Paul Le Guen'in kariyeri tartışılmaz. Fransa'da ve Milli takımlarda başarılar elde etmiş bir isim. Tabii bizlerde yeni hocamıza uyum süreci yaşadık. Kamp dönemi iyi geçti. Şu anda her şey güzel gidiyor. Le Guen her futbolcuyla ilgileniyor. Oynayan-oynamayan her futbolcuya sevgisini hissettiriyor" diye konuştu.

'Formayı almak zor'

Geçen sezon zor bir süreç geçirdiklerini belirten deneyimli oyuncu, "Geçen sezon istemediğimiz olaylar yaşandı. Bursaspor'un hedefi her zaman üst sıralardır. Bu sezon çok iyi başladık. Taraftarımızın istediği mücadeleyi sahaya yansıtmamız gerekiyor. İnşallah böyle de devam eder. Bu sezon formayı almak biraz daha zor. Sezon öncesi bir sakatlık yaşadım. Kamp dönemini takımla birlikte geçiremedim. 3-4 haftadır takımla birlikte çalışıyorum. Daha fazla süre aldığım zaman elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bu sezon her şey daha güzel olacak" ifadelerini kullandı. 

'Yabancı sınırlamasına karşı değilim'

"Yabancı sınırlamasına karşı değilim. Kaliteli yabancı oyuncu gelirse bize hem katkı hem de reklam sağlayacaktır. Yöneticilerimizin ve başkanlarımızın bunu ayırt etmesi lazım. Türk oyuncuları olarak rekabete açık olmalıyız. Türk oyuncuların çok yetenekli olduğunu düşünüyorum. Yerli oyuncuların yabancılardan farkı yok. Transfer yapmak için yapılmamalı. Bu yanlışlar mali açıdan kulüplertimizi sıkıntıya sokuyor"

Yusuf Erdoğan yorumu

"Bursaspor altyapısı Milli takımlara en fazla oyuncu veren altyapılar arasında. Yetenekli oyuncular var. Bursaspor örnek alınması ve incelenmesi gereken bir kulüp. Yusuf Erdoğan kaliteli bir oyuncu. İnşallah bize faydalı olur"

 

'İstediğim yerlere biraz geç ulaştım.Kendime de suç buluyorum'

"Kariyerimde istediğim yerlere biraz geç ulaştım. Ben 22 yaşında MAlatyaspor'da oynarken de Milli takıma gitmiştim. Fakat sürekliliğim olmadı. Kendime de suç buluyorum. Sonradan Galatasaray ve Milli takıma gittim. Geç olsa da istediğim yerlere ulaştım. Şu anda Bursaspor'dayım ve çok büyük bir camia"

 

'38 yaşına kadar futbol oynamak istiyorum'

"Profesyonel yaşadıktan sonra futbolcunun yaşının uzadığını düşünüyorum . Ülkemizde 30 yaşındaki oyuncuları yaşlı psikolojisine sokuyorlar. 25-26 yaşındaki futbolculara genç oyuncular diyoruz. Avrupa'da 17-18 yaşındaki oyuncular genç futbolcu olarak adlandırılıyor. Bizim ülkemizde genç-yaşlı futbolcuya bakış farklı. 30 yaşındaki oyunculara futbolu bıraktırmayı düşündürüyorlar.  Ben 38 yaşına kadar futbol oynamak istiyorum"

 

'Çalıştığım en iyi teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'

"Çalıştığım en iyi teknik direktör sorusuna, Hamza Hamzaoğlu derim. Hamza Hocanın ben de yeri çok farklı. Fatih Terim çok iyi bir isim. Aykut Hocayla da çalıştım. Birçok yerli-yabancı teknik adamlarla çalıştım. Futboldan sonra teknik dirktör olmak istiyorum. Çalıştığım hocaların bilgi birikimini futbolculara aktararak kendi çizgimde bir şeyler yapmak istiyorum"

 

YASAL UYARI: KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ.

Senin için hazırladığımız haberler