Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu ortak yayında buluşuyor

İptal edilen 31 Mart İstanbul yerel seçiminin ardından Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım canlı yayın programına çıkacak. Seçmenler, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu ortak yayını ne zaman, İmamoğlu ve Yıldırım yayını hangi kanalda gibi araştırmalar yapıyor. İşte İşte Ekrem İmamoğlu Binali Yıldırım canlı yayını detayları…
10 Haziran 2019 19:58- Son Güncelleme - 10 Haziran 2019 20:07
Google news abonelik

İptal edilen 31 Mart İstanbul yerel seçimlerinin ardından, Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım canlı yayında programa çıkacak. 24 Haziran İstanbul yerel seçimleri öncesi seçmenler ise, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu ortak yayını ne zaman, İmamoğlu ve Yıldırım yayını hangi kanalda gibi araştırmalar yapıyor. İmamoğlu Yıldırım ortak canlı yayın detayları haberimizde...Ortak yayının moderatörü kim olacak ise akıllardaki başka bir soru işaretiydi. İşte İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğünü yapacak Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu ortak yayını ile ilgili detaylar...

EKREM İMAMOĞLU BİNALİ YILDIRIM CANLI YAYINI NE ZAMAN, HANGİ KANALDA?

Ekrem İmamoğlu Binali Yıldırım ortak yayını 16 Haziran Pazar günü saat 21:00'de gerçekleşecek. Moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya gerçekleştirecek. Yayın Lütfü Kırdar Kongre Merkezi'nde olacak. Teknik ekibi ise AKP ve CHP ortaklaşa koordine edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayları Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun televizyonda ortak canlı yayına çıkması konusu gündemde.

Yayının tarihi ve saati başta olmak üzere ortak canlı yayının ayrıntıları için AK Parti ile CHP arasında yeni bir görüşme gerçekleşti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, planlanan yayın için bayram öncesi yaptıkları telefon görüşmesinin ardından ikinci kez yine telefonda görüştü.

İki ismin bazı detayları netleştirdiği, bunun yanında bazı pürüzlerin olduğu ve bunlarla ilgili karşılıklı önerilerin sunulduğu belirtildi. Ünal ve Altay'ın yayın konusunda açıklama yaptı.

Mahir Ünal şöyle konuştu:

''Engin Altay Bey ile yürüttüğümüz çalışmalar tamamlanmıştır. Mutabık kaldığımız protokolü paylaşacağız. 23 Haziran'da gerçekleşecek olan seçimlerin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Sayın Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu 16 Haziran 2019 pazar günü saat 21.00'de canlı yayında bir araya gelecekler. Yayın herhangi bir kanalda değil tüm kanallarda yayınlanacak şekilde ortak yayınla gerçekleşecektir. Moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya gerçekleştirecektir." dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, Yıldırım ile İmamoğlu'nun katılacağı programın 'eşit süre, eşit soru' ilkesine göre yapılacağını açıkladı

CHP'li Engin Altay ise şunları söyledi:

"Eşit süre ve eşit sorularla yapılacak. Canlı yayın programı da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılacak. Teknik ekip ise AK Parti ve CHP ekiplerinden oluşacaktır."

İMAMOĞLU YILDIRIM ORTAK YAYIN MODERATÖRÜ KİM OLACAK?

Moderatörlüğünü gazeteci İsmail Küçükkaya'nın yapacağı ortak canlı yayınla ilgili netleşen diğer bilgiler ise şöyle: Bir televizyon kanalı tercih edilmeyecek, ortak frekans üzerinden canlı yayın yapılacak ve isteyen televizyon kanalları ekranlarına taşıyacak.

En İyi Kurtarışlar | Bundesliga (2019/20 - 01-25. Hafta)