Mehmet Büyükekşi: Bir haftada iki tane Avrupa Şampiyonası garanti olacak"

İsmail Keles
13.10.2023 - 00:22 | Son Güncellenme: 13.10.2023 - 00:27

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Milli Takımın Hırvatistan galibiyetini yorumladı, "Letonya maçını da kazanırsak bir haftada iki Avrupa Şampiyonası garanti olacak" dedi.

Mehmet Büyükekşi: Bir haftada iki tane Avrupa Şampiyonası garanti olacak"

AJANSSPOR - HABER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyüekşi, 1-0 galip gelinen Hırvatistan maçını yorumladı, "Teknik ekibe, futbolculara çok teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız aradı, futbolcularımızla, kaptanla konuştu. Mutluyuz, sevinçli ve heyecanlıyız" dedi. 

"Bir haftada iki Avrupa Şampiyonası"

İtalya ile birlikte 2032'yi düzenleme yetkisi aldığımızı hatırlatan Büyükekşi, "İnşallah bu galibiyetle birlikte Letonya galibiyetini alırsak, bir haftada iki tane Avrupa Şampiyonası garanti olacak. Gerçekten çok mutlu ve gururluyuz" ifadelerini kullandı. 

Soyunma odasında bayram havası

Soyunma odasında bayram havası olduğunu kaydeden TFF Başkanı, "Soyunma odasında bütün futbolcularımız çok mutlu. Birbirleriyle sarmaş dolaşlar. Avrupa'dan gelen, Türkiye'den gelen seyircilerimiz vardı, hepsine teşekkür ediyoruz. Türkiye'ye daha büyük mutluluklar yaşatmamamız lazım. Bunların sayısını arttırmamız ve sürdürmemiz lazım" diye konuştu. 

İlgini Çekebilir
Bizim Çocuklar'dan tarihi zafer
Habere Git

"İlk yarı en az 3 gol olabilirdi"

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Takımımız birinci devre çok güzel oynadı. En az 3 tane daha gol olabilirdi. Ama önemli olan kazanmaktı. Montella ile sarıldık. Cumhurbaşkanımız ile konuştu. Onu da tebrik ediyor. Hocamızla ilgili kritikler yapıldı ama hocamız güvenimizi boşa çıkarmadı. Takımı bir orkestra şefi gibi yönetti. Her anı yaşadı. Biz de tribünden kendisini alkışladık" sözleriyle de Vincenzo Montella'yı övdü. 

Basketball Stars
3.5
Senin için hazırladığımız haberler