AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Bir oyuncuda virüs tespit edilirse ne olacak?"

İlk Yayınlanma : 25 Nis 2020 - 17:45 / Son Güncelleme : 25 Nis 2020 - 18:14

Rıdvan Dilmen NTV Yüzde Yüz Futbol programı canlı izleyin… Usta yorumcu Dilmen, 21’de NTV ekranlarında Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye dair açıklamalarda bulundu. Dilmen, koronavirüs sonrası Süper Lig’in başlama tarihiyle ilgili de konuştu. Usta ismin yorumları haberimizde. Rıdvan Dilmen 25 Nisan Cumartesi Yüzde Yüz Futbol programı NTV canlı izleyin…

"Bir oyuncuda virüs tespit edilirse ne olacak?"

Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTV’de yayınlanan Yüzde Yüz Futbol programında açıklamalarda bulundu. Dilmen, koronavirüs sonrası ertelenen Süper Lig’in başlama tarihini değerlendirdi. Usta yorumcu, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile ilgili neler söyledi? Trabzonspor’a dair değerlendirmeleri neler? İşte 25 Nisan Cumartesi Yüzde Yüz Futbol programından Rıdvan Dilmen’in tüm açıklamaları...

Şu anda tüm dünya olarak olağanüstü bir durumla karşı karşıyayız. Yurt içi ve yurt dışındaki durumları takip ediyoruz. Bu süreçte sağlık çalışanlarımız gerçek kahramanlar. TFF'nin kafasındaki düşünce 13 Haziran'da ligleri başlatmak, 7 haftada maçları tamamlamak, sadece 1 hafta maçları hafta içi oynatmak. Bu hafta sonunda da TFF ile Kulüpler Birliği tekrardan görüşecek.  

Avrupa'da kulüpler sporcularından bir indirim istediler, sporcuların yapması gerekiyordu, yaptılar da. Türkiye'de bunu neden yapamazsınız? Türkiye'de yerli oyuncular bunu yapar, Burak'ın dün açıklaması vardı. Yabancı oyuncular da yapabilir ama Škrtel'in hala alacağı var, Karius, Beşiktaş'ı FIFA'ya şikayet etti. Bu nasıl olacak? Türkiye'de koronavirüs vakası ilk 11 Mart'ta tespit edildi. Türkiye, maçların seyircisiz oynanması noktasında en hızlı karar alan ülke oldu. 

Maçların oynanmasından yanayım. Fakat bir tane oyuncuda virüs tespit edilirse ne olacak? İnsan sağlığı her şeyden önemli. Maçların seyircisiz oynandığı hafta takım kaptanları Emre Belözoğlu'nu aramışlar; 'Maçları oynamak istemiyoruz.' demişler... Kulüpler şu anda batmış durumda, maçların oynanmak istenmesinin sebebi de ekonomik durum. Yayıncı kuruluşta taşın altına elini koymalı ve fedekarlık yapmalı. Ligin sonunda sözleşmeleri az feshedilmiş takımlar başarılı olacaktır. 

Bu süreçte birbirimize daha fazla destek olmalıyız. Devlet büyüklerimizin uyarılarını dikkate almalıyız,  evlerimizden çıkmamalıyız.