Bitget'ten Türk sporcularla anlamlı işbirliği!

İsa Kethüda
11.06.2024 - 13:26 | Son Güncellenme: 11.06.2024 - 13:32

Bitget'ten Türk sporcularla anlamlı işbirliği. Bitget Türkiye'nin gururu sporculara destek olacak ve fark yaratacak. İşte haber ile ilgili tüm detaylar.

Bitget'ten Türk sporcularla anlamlı işbirliği!

AJANSSPOR-HABER

İstanbul/ Türkiye, 11 Haziran 2024 - Dünyanın lider kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, milli sporcularımız Buse Tosun Çavuşoğlu, İlkin Aydın ve Samet Gümüş’e küresel çapta gösterecekleri mücadelelerde destek olmak için işbirliği yaptığını duyurdu. İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Bitget Global Operasyon Direktörü (COO) Vugar Usi Zade, kampanyaya “Fark Yarat” adı verildiğini söyledi. 

Usi Zade: "Türkiye ve buraya yaptığımız yatırımlar artacak"

Usi Zade, Türkiye’nin gurur duyduğu bu sporcular ile yapılan işbirliği hakkında şunları anlattı: “Bugün Türk Milli Sporcularımızla yaptığımız “Fark Yarat” Kampanyası aslında bir maddi destekten öteye giden Türk gençliğine ve Türk insanına bir gurur verici bir an olarak görüyoruz. Son iki senedir değerli takım arkadaşlarımızla sürekli yatırım yaptığımız bir ülke olan Türkiye ve buraya yaptığımız yatırımlar artacak. 

"Güçlerimizi birleştirerek başarılara ulaşacağımızı düşünüyorum"

Türk milli sporcularının ben çok büyük bir taraftarıyım. Özellikle voleybolcularımızı da çok destekliyorum ve aslında kampanyamızda voleybolcularımızı görmek ve kadınların her alanda öne çıkabileceğini görmek ve desteklemek de bizim çok gurur duyduğumuz bir durum. Boksa geldiğimizde de aynı şeyi söyleyebilirim. Bugünkü işbirliğinden dolayı tüm takım arkadaşlarımıza ve tabii ki de milli sporcularımıza teşekkür ediyorum. Bence güçlerimizi birleştirerek başarılara ulaşacağımızı düşünüyorum” dedi.

Serhat Erman: "6 yılda yüzün üstünde ülkede 25 milyon kullanıcıya ulaştık"

Bitget Global Türkiye Ülke Müdürü Serhat Erman ise Bitget’in Türkiye’nin yerel kripto varlık platformu olma yolunda emin adımlar ile ilerlediğini, Türkiye’de kripto ekosistemin büyümesi ve Türkiye kullanıcılarının hak ettikleri kaliteli ürün ve hizmetlere erişebilmesi için özveriyle çalıştıklarının altını çizdi. Erman, geleceğe dair beklentileri için şöyle konuştu: “Geçtiğimiz son 6 yılda yüzün üstünde ülkede 25 milyon kullanıcıya ulaştık ve son 2 yılda dünyanın en hızlı büyüyen kripto para platformu olma başarısını gösterdik ve bu başarıda Türkiye’de gösterdiğimiz performansın etkisi çok büyük. Türkiye'ye baktığımız zaman global kripto para endeksinde kripto para benimseme oranında en yüksek ülkeler arasında. Türkiye'de şu an 6 milyona yakın kripto kullanıcısı var. Biz 2028 yılına kadar bu sayının 15 milyona çıkacağını öngörüyoruz. 

"Hayırlı olmasın dileğiyle"

Son 6 ayda Türkiye pazarındaki faaliyetlerimize hız verdik ve bu çerçevede Türkiye'deki günlük kullanıcı oranımızı %200 ve günlük işlem hacmimizi de %250'nin üstüne çıkarttık. 2022 yılında “Make It Count” kampanyasını Lionel Messi'nin önderliğine başlattık ve bu partnerliği başlatmamızdaki ana amaç tabii ki Bitget’in marka bilinirliğinin yanı sıra kripto konusundaki farkındalığı dünya çapında arttırmak. Bu amacımızda başarıya ulaştık diyebilirim. Türkiye'deki iz düşümü olan Fark Yarat kampanyası ise bizim aslında Türk kullanıcılarına bir teşekkürümüz ve Türk sporu ve sporcusuna bir desteğimiz niteliğinde. Bugün burada partnerliğini duyurmaktan onur duyduğumuz Samet Gümüş, Buse Tosun Çavuşoğlu ve İlkin Aydın alanlarında başarı sahibi ve alanlarında yine fark yaratan sporcular ve biz bu partnerliği bugün burada açıklamaktan son derece gurur duyuyoruz. Bu yaz düzenlenecek olan Paris'teki olimpiyatlarda da bu sporcumuzun altın madalyayla ülkelerine dönmesi en büyük dileğimiz. Bitget ailesi olarak kendilerine başarılar diliyoruz. Bize yaşatacakları milli grup için şimdiden kendilerine teşekkür ediyoruz. Hayırlı olmasın dileğiyle.”

Samet Gümüş: "Artık bir buçuk ay kadar bir süremiz kaldı"

Basın toplantısına Bitget’in işbirliği yaptığı sporculardan Milli Boksör Samet Gümüş de katıldı. Gümüş, Bitget ile yaptığı işbirliğinin kendisi için son derece önemli olduğunu belirterek  “Bu yıl benim için özel bir yıl. Hayatımda ilk kez sporun en büyük organizasyonuna katılacağım. Artık bir buçuk ay kadar bir süremiz kaldı. Bu hedefime giderken benimle birlikte başka sporcu arkadaşlarıma da destek olma kararı alan Bitget'in bu etkinliğinde aranızda olmaktan çok mutluyum. Bir sporcu olmak, çok disiplinli bir şekilde antrenman yapmayı, buna uygun özel bir diyete ve yine başarıya giden yola giren biçimlenmiş bir hayat yaşamayı gerektiriyor ancak bu yolda yalnız olmak çok zordur. 

"Destek için Bitget'e çok teşekkür ederim"

Maddi ve manevi destek özellikle büyük başarılara koşan sporcular için çok önemli. Bana ve bu yolda yürüyen iki kadın sporcu arkadaşlarıma verdiği destek için Bitget'e çok teşekkür ederim. Türkiye’de her geçen gün iddiasını arttıran Bitget bizim de daha iddialı olmamızı istiyor. Ben her zaman altın madalya almak için ringe çıkıyorum ve ülkeme bu başarıyı gururla taşımak için çabalıyorum. Ülkemize en büyük başarıları getireceğime inanıyorum. Uzun süredir devam eden çalışmalarımda bana eşlik eden yanımda olan tüm hocalarıma, aileme ve bu yolda bana destek veren Bitget’e çok teşekkür ederim.” dedi. 

Bitget Hakkında

2018 yılında kurulan Bitget, dünyanın önde gelen kripto varlık platformu ve Web3 şirketidir. 100'den fazla ülke ve bölgede 20 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren Bitget borsası, öncü Copy Trade özelliği ve diğer işlem çözümleriyle kullanıcıların daha akıllı işlemler yapmalarına yardımcı olmayı taahhüt eder. Eskiden BitKeep olarak bilinen Bitget Wallet, cüzdan işlevselliği, swap, NFT Pazar Yeri, DApp tarayıcısı ve daha fazlasını içeren bir dizi kapsamlı Web3 çözümü ve özelliği sunan dünya standartlarında çok zincirli bir kripto cüzdanıdır. Bitget, efsanevi Arjantinli futbolcu Lionel Messi ve resmi eSpor etkinlikleri organizatörü PGL de dahil olmak üzere güvenilir ortaklarla yaptığı iş birlikleri aracılığıyla bireylere kriptoyu benimsemeleri için ilham veriyor. 

Senin için hazırladığımız haberler