"Biz de Türkiye'nin en iyi takımı Beşiktaş'ta oynadık"

30 Eylül 2017 17:02- Son Güncelleme - 30 Eylül 2017 17:02
Google news abonelik
"Biz de Türkiye'nin en iyi takımı Beşiktaş'ta oynadık"

Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Antalyaspor karşısında aldıkları 3-1'lik galibiyet dolayısıyla futbolcularını kutladı.

Aybaba, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, bireysel oyunculardan kurulu takımlara karşı takım bütünlüğüyle mücadele etmek gerektiğini, bu anlamda sıkıntı çektiklerini ancak bugün ilk 45 dakikada bu şekilde hareket ettiklerini söyledi.

Bunun kendilerine galibiyeti getiren en önemli faktör olduğunu dile getiren Aybaba, "Oyuncularımı kutluyorum, futbolda başarının sonu yoktur. Biz hep kazanmak isteriz. Rakiplerimiz de öyle ister. Şimdi Kasımpaşa maçına hazırlanacağız." dedi.

Aybaba, şöyle konuştu:

"Maçtan önce rakip takımın teknik direktörüyle ilgili Inter'de, Milan'da oynadı, Brezilyalı şeklinde konuşmalar yapıldı. Biz de Türkiye'nin en iyi takımı Beşiktaş'ta oynadık, kaptanlık yaptık. Recep kardeşim de öyle. Biz de bu ülkenin evlatlarıyız. Çoğu antrenör arkadaşlarımız Galatasaray'da, Fenerbahçe'de oynadı. Biz neyiz arkadaşlar, yoldan geçerken bizi antrenör mü yaptılar? Biz de Türkiye'de en iyisi oydu onda oynadık. Uzun yıllar oynadık. İnşallah, takımımızın performansı böyle devam eder. Bugün seyiricimiz de çok iyiydi ama biraz daha desteğe ihtiyacımız var."

Leandrinho'nun kadro dışı bırakılıp bırakılmadığı sorusu üzerine Aybaba, "Leandrinho'ya izin verdik. Bazı tutarsız davranışları var, düzeltsin diye izin verdik. Düzeltirse olur, düzeltmezse kendisi bilir." ifadelerini kullandı.

Aybaba, Hakan Arslan'ın müthiş goller attığını, inanılmaz mutlu olduğunu vurguladı.