• Diğerleri

"Bize göre ligler bitmiştir."

25 Mart 2020 23:31- Son Güncelleme - 25 Mart 2020 23:36

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ertelenen Süper Lig'in yeniden oynanmasının zor olduğunu dile getirdi ve çarpıcı sözler sarf etti.

 

Berna Gözbaşı'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar şöyle: 

"Geçen hafta "önce sağlık" diyerek, liglerin ertelenmesini talep etmiştik. Ne kadar haklı olduğumuz, ilk olarak çok değerli Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak, ardından Fenerbahçe kulübünde bir futbolcu ve personelde koronavirus değerlerinin pozitif çıkması ile bir kez daha ortaya çıktı.

Hastalığa yakalanan camianın çok değerli isimlerine acil şifa diliyoruz. Geçen hafta liglerin ertelenmesi kimbilir kaç futbolcu, yönetici, teknik adam, polis, gazetecinin vs. bu salgına yakalanmasını önledi?

Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca liderliğinde sağlık personelinin büyük özverisine karşın, vaka ve ölüm sayısı ne yazık ki artıyor. Benzer coğrafya ve kültürün olduğu Italya ve Ispanya, endişelerimizi artırıyor ve bu savaşın düşünülenden de öte uzayacağını gösteriyor.

Bu aşamada bize göre ligler bitmiştir. Bundan sonra futbolcuların toplanması, risk ortamına girmeleri, form tutmaları öngörülen süreler içinde mümkün değildir.

 

Bu süreç tüm motivasyonumuzu bozmuş, teknik yönetimden, futbolcusuna öncelik doğal olarak kendileri ve ailelerinin sağlığı olmuştur.

Özellikle yabancı bazı futbolcularımızı Kayseri'de tutmamız zor hale gelmiştir. En kısa sürede futbolcuları evlerine göndererek bile bile ladese son vermeliyiz.

En kısa zamanda ligin sonlandirilma sekli ve teknik ve finansal sorunlarin tartisilmasi gerektiğini düşünüyoruz."

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Bournemouth - Watford (0-3) - Maç Özeti - Premier League 2019/20