"Bizim fikrimiz alınmadı"

3 Nisan 2020 19:16- Son Güncelleme - 3 Nisan 2020 19:23
Google news abonelik

Konyaspor teknik direktörü Bülent Korkmaz, Bein Sports'a açıklamalarda bulundu.

Başarılı çalıştırıcının açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde

"Bilimin ne kadar önemli olduğunu gördük"

Karantina günlerini çocuklarla beraber evde geçiriyoruz. Kitap okuyoruz, dizi izliyoruz, eski maçları izliyoruz.

Sağlık personellerine teşekkür ediyorum. Çok büyük saygı ve sevgi duyuyorum onlara. Bir virüsün 1,5 ayda tüm dünyaya yayılacağını kimse tahmin edemiyordu. Hereksin fedakarlık yapması lazım. Birlikte bu sürecin üstesinden geleceğiz. Bilimin ne kadar önemli olduğunu gördük.

"Antrenman sahada, topla yapılır"

Öncelikle herkes tek başına idman yapıyor. Biz onlara program verdik. Belli başlı hareketler var. Ama biliyorsunuz antrenman sahada, topla yapılır. Devamlı programları değiştiriyoruz. Devamlı iletişim halinde oluyoruz. Ben arıyorum, yardımcılarım arıyor. Onlara moral veriyoruz. Hepimiz bilim kurulunun kuracağı cümlelere bakıyoruz. İnşallah bunu kısa sürede atlatırız diye düşünüyorum.

Futbol ekonomisi

Nesil değişiyor. Dolayısıyla bizim dönemimizden çok farklı. Tabi oyuncular da fedakarlık yapacak, bizler de, kulüpler de fedakarlık yapacak. Bu süreç çok da kısa sürecek gibi durmuyor. Oturulup konuşulacak, bir orta yol bulunacak.

"Sanki biz bu sürecin gerisinde kaldık gibi"

"Sanki biz bu sürecin gerisinde kaldık gibi"

Tecrübeli teknik adam, Rıza Çalımbay'ın medya aracılığıyla yaptığı önerisinden sonra, teknik direktörlerin fikirlerini sadece medya aracılığıyla söyleyebildiğinin altını çizerek, "TÜFAD'a da sorulmalıydı bence. Teknik direktörlere, oyunculara da sorulmalıydı. Sanki biz bu sürecin gerisinde kaldık gibi. Bizlerin defikri alınması gerekir. Dolayısıyla ben Haziran veya Mayısta olup olmayacağına Bilim Kurulu'nun karar vermesi gerektiğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

"Bu ikisi birbirini tamamlamalı"

Bu işin fiziksel yeterliliğini halledebilirsiniz. Antrenmanlar istediğimiz seviyede değil. Oyuncuları hazırlamak en az 4 haftayı alır. Fiziğin yanında oyuncuyu psikolojik olarak da hazırlamak lazım. Bakkala gidiyorsunuz. Biriyle karşılaştığınızda yolunuzu değiştiriyorsunuz. Bu sadece bizi değil, herkesi etkiliyor. İşin psikolojik boyutunu da düşünmemiz gerekiyor. Ben futbolda hep şuna değiniyorum. Fiziksel yeterliliğin yanında zihinsel olarak hazırlık da çok önemli. Bu ikisi birbirini tamamlamalı bence.

Canlı yayında Bülent Korkmaz'ın oğlu Kuzey de görüntülere yansıdı. Kuzey'in hangi takımı tuttuğu sorulduğunda başarılı teknik direktör gülerek, "Şimdilik Konyaspor. Ben nereye gidersem, o takımı tutuyor." cevabını verdi.