Anadolu Efes koçu Ergin Ataman, Manisa BBSK maçı sonrası konuştu

Orhan Gülek
27.11.2022 - 18:25 | Son Güncellenme: 27.11.2022 - 18:32

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi normal sezonunun 8. hafta karşılaşmasında Manisa BBSK'yı deplasmanda 74-95 mağlup eden Anadolu Efes'te Ergin Ataman maç sonu konuştu

AJANSSPOR - HABER

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi normal sezonunun 8. hafta karşılaşmasında Anadolu Efes, deplasmanda kozlarını paylaştığı Manisa Büyükşehir Belediyespor’u 74-95 mağlup ederek tüm kulvarlardaki üst üste 5. galibiyetini aldı.

Karşılaşma sonrası Anadolu Efes koçu Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

"Profesyonel sporun kuralı budur"

Ataman "Bizim takımımızda yerli veya yabancı oyuncu diye bir ayrım yok, sadece formsuz olan oyuncuların ekstra antrenman yapmaları gerekiyor. Profesyonel sporun kuralı budur, oyuncu çalışmadan form tutamaz. O yüzden EuroLeague’de bu hafta kullanmadığımız oyuncuları İstanbul’da tuttuk ve onlara yoğun bir idman programı uygulattık." dedi.

"Kime idman yaptıracağımıza kimse karışamaz"

EuroLeague Oyuncular Birliği tarafından açılan soruşturmayada değinen Ataman "Gerçi bundan rahatsız olanlar var, özellikle EuroLeague Oyuncular Birliği (ELPA) bu durumdan çok rahatsız olmuş. Bu sebeple bize karşı bir soruşturma açıldı. Yine de biz sonuca bakıyoruz, biz büyük bir kulübüz. Kimse bizim içişlerimize karışamaz. Kimi kadroya alacağımıza veya kime idman yaptıracağımıza kimse karışamaz." dedi.

İlgini Çekebilir
Anadolu Efes, deplasmanda farklı kazandı
Habere Git

"Bugün as oyuncularımızı dinlendirdik"

İtalya'daki maçlar sonrası bazı oyuncuları dinlendirdiğini ifade eden Ataman "Nitekim sonuç ortada, oyuncular çıkıp gayet iyi oynadılar. Biz çok yoğun bir haftadan geldik, dün (Cumartesi) akşam saatlerinde İtalya’dan dönebildik. Bugün as oyuncularımızı dinlendirdik, yabancı oyuncularımıza çok süre vermedik. Bu hafta İstanbul’da kalıp yoğun bir idman temposuyla çalışan oyuncular ise katkı sağladılar. Sonuçta bu tür maçlar çok tehlikeli, Manisa takımının çok kaliteli yabancıları var. Ayrıca tüm hafta size karşı oynayacakları maça konsantre oluyorlar." dedi.

"Böyle devam edeceğiz"

Önemli bir galibiyet aldıklarının altını çizen Ataman "Atmosfer de çok güzeldi ama net bir galibiyet almayı başardık. Oyuncularımı kutluyorum, bugün maçı yardımcım Yakup Sekizkök yönetti. Bugün as oyuncular gibi ben de biraz dinlenme şansı buldum, zaten maçın da analizini tamamen Yakup hoca yapmıştı. Gayet güzel bir maç oynadık, böyle devam edeceğiz. Yineliyorum: Bizim içişlerimize kimse karışamaz.” dedi.

Senin için hazırladığımız haberler