Bobo'nun Alanyaspor transferi nasıl gerçekleşti? Rodallega'nın durumu ve diğer detayları menajeri açıkladı

27.06.2018 - 16:02 | Son Güncellenme: 27.06.2018 - 19:02

Futbolcu menajeri Fatih İlek, Türkiye'ye yeniden transfer olan Bobo hakkında ve temsilcisi Rodallega hakkında konuştu. Alanyaspor'a gelen Bobo'nun başarılı olacağını ifade eden İlek, Arjantin'de yaşaması itibariyle Messi mi Maradona mı? sorusuna da önemli bir yanıt verdi.

Menajer Fatih İlek yeniden Türkiye'ye transfer olan golcü futbolcu Bobo hakkında konuştu.

 Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a açıklamalar yapan İlek, temsilcisi olduğu Bobo ve  Rodallega'nın transferleri hakkında konuşurken; Dünya Kupası ve Arjantin hakkında da görüşlerini bildirdi. 

'Bobo Türkiye'ye transfer olmak istedi'

"Bobo'ya Türk kulüpleri ilgi gösterdi. En son Alanyaspor takımı istedi. Son iki sezondur iyi transferler yaptılar zaten. Bobo geçen sezon 30'a yakın gol atmıştı. Bobo çok gitmek istedi açıkcası Türkiye'de futbolu bırakmak istedi. Çok kısa bir pürüz kaldı bugün yarın tamamlayacaktır. Son iki sezonunu Alanyaspor takımında geçirecek Bobo. Futbolu burada bırakmak istiyor. Alanyaspor ön tarafı iyi orada başarılı olacaktır. Trabzonspor takımında bir belirsizlik var. Rodallega konusunda isteyen kulüpler var ama tek bir fikri var oynamak istiyor, sahada olmak istiyor. "

'Arjantin için Dünya Kupası yeni başlıyor'

"Kolombiya beni biraz şaşırttı. Çok iyi oyuncuları var, çok iyi liglerde oynuyorlar fakat bekleni veremediler. Güney Amerika takımları biraz böyledir. Bir dönem tavan yapar, bir dönem düşer performans. Arjantin için şunu söylemek lazım. Daha yeni başlıyor kupa onlar için Fransa maçı o kadar kolay olmayacak"

'Messi mi Maradona mı? Arjantin'in %80'i Maradona tarafında..'

"Arjantin'de çok konuşuluyor. Ülke nüfusunun %80'i Maradona tarafında Arjantin'de. Dünya Kupasını kaldırmadan olmaz d,ye düşünüyorum. Messi seven büyük bir grup var ama onlar 30 yaş altı gibi gözüküyor."

Senin için hazırladığımız haberler