Boks şampiyonasında futbol kavgası!

Feride Kara
21.05.2022 - 23:35 | Son Güncellenme: 22.05.2022 - 17:01

Türkiye'nin beş altın madalya kazandığı İstanbul'da yapılan Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda Mehmet Baykan ve Hasan Kartal arasında arbede yaşandı.

Boks şampiyonasında futbol kavgası!

Burhan Can TERZİ- Salim MANAV / AJANSSPOR

Uluslararası Boks Birliği (IBA) tarafından düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası Türkiye'nin ev sahipliğinde İstanbul'da yapıldı. Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri'ndeki maçlar sonucunda 48 kiloda Ayşe Çağırır, 50 kiloda Buse Naz Çakıroğlu, 54 kiloda Hatice Akbaş, 66 kiloda Busenaz Sürmeneli ve +81 kiloda Şennur Demir, altın madalya kazandı. 70 kiloda Sema Çalışkan ile 81 kiloda Elif Güneri, şampiyonayı bronz madalyayla tamamladı.

Hasan Kartal ile Mehmet Baykan arasında arbede

Türkiye'nin takım halinde birinci olduğu turnuvada istenmeyen bir olay yaşandı. Rizespor'un eski başkanı olan ve Türkiye Boks Federasyonu Başkanvekilliği görevini yürüten Hasan Kartal ile  TFF'deki görevinden istifa eden Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan arasında arbede çıktı.

El uzatma meselesinden arbede çıktı

Alınan bilgiye göre olay şöyle gelişti: Daha önce aralarında husumet bulunan Mehmet Baykan ile Hasan Kartal salonda karşılaştı. Mehmet Baykan, Hasan Kartal'a elini uzatarken Boks Federasyonu Başkanvekili "Senin elini sıkmam" dedi. Bunun üzerine Baykan, "Senin olduğunu bilsem ben zaten elimi uzatmazdım" yanıtını verdi. Gerginlik artarken sesler yükseldi. Arbede yaşanırken  araya korumalar girdi.

Futboldan dolayı araları bozuk

Hasan Kartal, Haziran 2021'de Rizespor başkanlığından o dönem TFF'de bulunan Mehmet Baykan yüzünden istifa ettiğini söylemişti. Kartal, "Mehmet Baykan entrikada Türkiye’nin en önemli beş insanından biridir" ifadesi kullanmıştı.

Kartal: Bu TFF gittikten sonra futbola dönerim

Kartal şöyle konuşmuştu: "Mehmet Baykan, spora en büyük zararları verenden biridir. Hem genel müdürlüğe zarar verendir, hem de Türkiye Futbol Federasyonu'na zarar veren adamlardan biridir. Bu adamı kontrol etmedikleri için, federasyon başkanı da bu işi yapamıyor ve orada bizi temsil eden Rizeliler var. Onlar da bu işi yapamıyorlar. Neticede bu sebeplerden dolayı da istifa etmenin en doğrusu olacağını düşündüm ve ya federasyon ile uğraşacaktım. Kaos olmasın düşüncesiyle de ben böyle olunca istifa ettim ve  Çaykur Rizespor ve Etimesgut Belediyespor'dan ayrıldım. Bu federasyon gittikten sonra futbola dönebilirim."

Box with 2048: 3 puzzles in 1
3.9
Senin için hazırladığımız haberler