Boluspor'da Reha Erginer'in İstifasını Başkan Abdullah Abat Reddetti

Akın Ungan
06.04.2022 - 15:17 | Son Güncellenme: 06.04.2022 - 15:24

Boluspor Teknik Direktörü Reha Erginer, Manisaspor yenilgisinin ardından istifasını sunduğunu, ancak Başkan Abdullah Abat’ın kabul etmediğini söyledi.

Spor Toto 1. Lig takımlarından Boluspor, ligin son haftalarında arka arkaya aldığı mağlubiyetler sebebiyle zor günler yaşıyor. Ligin 30. haftasında evinde oynadığı Manisaspor maçından da puansız ayrılan kırmızı-beyazlı ekip, 31. haftada deplasmanda karşılaşacağı Bandırmaspor’dan 3 puan alarak düşme potasından uzaklaşmayı hedefliyor.

Bandırmaspor karşılaşması hazırlıklarını sürdüren Boluspor’da Teknik Direktör Reha Erginer, antrenman öncesinde kulüp tesislerinden basın toplantısı düzenledi. Son 5 maçtaki gidişattan memnun olmadığını ifade eden Erginer, bir an önce toparlanmaları gerektiğini ifade etti.

"Beni çok sıktı"

Reha Erginer, istifasını başkanın kabul etmediğini ve oyuncuların da görevi bırakmaması için baskı yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti: "Geçen maçta oynadığımız oyundaki görüntü beni çok sıktı. Maçtan sonra oyuncularımla soyunma odasında konuştum. Bu gidişatı, son 5 maçtaki oyunu ve bu maç özelinde beni sıkan şeyleri."

"Başkanımız kabul etmedi"

"Başkanla konuştuğumda kabul ederse maçtan sonra görevi bırakacağımı söyledim. Başkanımız bu isteğimi kabul etmedi. Çünkü bir şeylerin değişmesi gerektiğiyle ilgili düşüncem vardı. Ama oyuncularım da maçtan sonra tesiste yanıma geldiler. Onlarla konuştuk."

"Bırakmamam için çok baskı yaptılar"

"Onların benim bu kararıma gösterdikleri duruş, tepki, görevi bırakmamam için çok baskı yaptılar. Ama ben de görevi bırakmamam için gösterdikleri duruşu burada değil de sahada görmek istiyorum. Onlar da bir daha böyle bir oyun oynamayacaklarını ve bunu da sahada göstereceklerini söylediler. Bizim temel amacımız Boluspor’un başarısıdır. Ne yapılması gerekiyorsa doğru zamanda onu yapmamız gerek. Bir an önce toparlanmamız şart."

Senin için hazırladığımız haberler