AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Portekiz'den Fenerbahçe'nin yeni hocası Jorge Jesus'la ilgili olay iddia

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 05 Haz 2022 - 09:50 / Son Güncelleme : 05 Haz 2022 - 09:57

Fenerbahçe'de 1 yıllık imza karşılığı 3 Milyon Euro kazanacağı açıklanan teknik direktör Jorge Jesus için ülkesi Portekiz'den flaş bir iddia geldi. İşte detaylar...

Fenerbahçe'de uzun süredir devam eden teknik direktör bilmecesi Portekizli dünyaca ünlü teknik direktör Jorge Jesus ile anlaşıldığının resmen açıklanmasıyla cevabını bulmuştu.

Yıllık 3 milyon Euro kazanacak

Gectiğimiz cuma günü düzenlenen törenle 67 yaşındaki çalıştırıcı ile sözleşme imzalayan Fenerbahçe, KAP'A yaptığı bildirimde sözleşmenin detaylarıyla ilgili olarak, "Şirketimiz, 2022-2023 futbol sezonu Futbol A takım teknik direktörlük görevi için Sayın Jorge Fernando Pinheiro de Jesus ile 3.000.000 Euro garanti ücret karşılığında anlaşmaya varmıştır." açıklamasını yapmıştı.

Portekiz'den bomba iddia

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktöra Jorge Jesus'un maaşıyla ilgili Portekiz basını müthiş bir iddiayı sayfalarına taşıdı.

"Jesus'un maaşı 5 milyon Euro"

Sabah'ta yer alan habere göre; Portekiz basını Jesus'un imza törenine geniş yer ayırırken, 67 yaşındaki teknik adamın maaşıyla ilgili farklı bir bilgi ortaya attı.

"Jesus'a müthiş tören. Jesus şampiyonluk sözü verdi" başlıklarının yanı sıra Jesus'un maaşının 5 milyon Euro, yardımcılarının ise 1.5 milyon Euro olduğu yazıldı.

Maaşa ek primler de var

Ayrıca Fenerbahçe'nin eleme turlarının ardından Şampiyonlar Ligi'ne kalması ve Süper Lig'de 8 yıl sonra takımı şampiyonluğa taşıması halinde de prim alacağı vurgulandı.

Ali Koç maaş sorusunu böyle yanıtlamıştı

Ali Koç imza töreninde yaptığı açıklamada Jorge Jesus'un 3 milyon Euro'ya Fenerbahçe'ye gelmeyeceği ilgili iddialara "Mesut geldiği zaman da benzer tartışmalar yapılıyordu. Bunlara cevap bile vermeyi gereksiz buluyorum." yorumunda bulundu.