AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Böyle bir ortamda maç yapmak istemiyoruz"

İlk Yayınlanma : 16 Mar 2020 - 16:56 / Son Güncelleme : 16 Mar 2020 - 17:01

Hatayspor teknik direktörü Mehmet Altıparmak, koronavirüs salgını sebebiyle neler söyledi? Liglerin ertelenmemesi hakkında neler düşünüyor? İşte detaylar...

TFF 1. Lig'de 53 puanla lider konumda olan Hatayspor'da teknik direktör Mehmet Altıparmak, 'Biz böyle bir ortamda maç oynamak istemiyoruz dedi."

Hasan BEGDİLİ - Ajansspor

Koronavirüs salgını sebebi ile sizce ligler ertelenmeli mi sorusuna cevap veren Altıparmak, "İnsan sağlığı etkileniyorsa ben ertelenmesini isterim. Hiçbir şampiyonluk ya da galibiyet insan hayatından önemli değil. İnsan hayatına daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Yetkililer zarar vereceği yönünde açıklamalar yapıyorsa biz oynanmamasından yanayız" dedi.

Liglerin seyircisiz oynatılmasının da futbola zarar verdiğini ifade eden Altıparmak, "Seyircisiz oynamak futbolun zevkini alıyor. Biz de taraftarlarla oynamak istiyoruz" sözlerini kullandı.

"İnsanların hayatını düşünerek hareket etmeliyiz"

TFF'ye maçların ertelenmesi yönünde bir talebiniz olacak mı sorusunu cevaplayan deneyimli teknik adam, "Bu yönetimin işi. Bu konuda bir bilgim yok. Federasyon nezdinde başkanlar konuşacaktır. Herkesin bilgisine başvuruyorlardır.

Ben bu konuyu insani olarak değerlendiriyorum. Kendimizi değil, insanların hayatını düşünerek hareket etmeliyiz" dedi.

"Böyle bir ortamda maç yapmak istemiyoruz"

Deneyimli teknik adam son olarak, "Gerekli önlemler alınacaktır. Bunlar ne kadar zaman alır, bu işi yetkililer biliyor. Biz de böyle bir ortamda maç yapmak istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.