Brezilya'da Talisca seferberliği! Giuliano...

12.02.2018 - 08:34 | Son Güncellenme: 12.02.2018 - 08:34

Beşiktaş'ın sahasında 5-0 kazandığı Karabükspor maçında siyah-beyazlı takımın yıldızı Talisca müthiş iki gol attı. Talisca’nın Karabükspor maçındaki performansı ve attığı goller, Türkiye dışında da yankı uyandırdı.

Futbolcunun ülkesinde gündem, ilk kez bu denli çok Talisca'nın milli takımla ilişkisi üzerineydi. Brezilyalı taraftarlar, internet sitelerindeki haberlere yaptıkları yorumlar ve sosyal medya paylaşımlarıyla, Dünya Kupası kadrosuna alınması için adeta kampanya başlattı. İşte Brezilyalıların o yorumları:

‘Yeteneklerini milli takımda sergilesin’ Beşiktaş-Karabükspor maçıyla ilgili Globo’daki habere yorum yapan Anderson Santos isimli kullanıcı “Talisca milli takıma çağrılmayı ve orada yeteneklerini sergilemeyi hak ediyor. Tek sıkıntı o pozisyonda çok oyuncu olması. Ama bence yine de şansı var” değerlendirmesinde bulundu.

‘Talisca iyi, Giuliano çağrılıyor’ Aynı haberin altındaki yorum bölümünü kullanarak yetkililere sesini duyurmaya çalışan Rodrigo Paixao isimli bir başka Brezilyalı futbolseverse “Talisca her maç çok iyi futbol sergiliyor. Teknik direktör Tite; Diego Souza, Giuliano, Taison ve Douglas Costa’yı çağırıyor. Bu kadarı fazla” diye yazdı.

‘Milli takımı hak ediyor’ Lance gazetesinin internet sitesinde de Brezilyalı futbolseverlerin benzer görüşler ileri sürdükleri tespit edildi. Mateus Antonio adlı Brezilyalı futbolsever “Talisca milli takımı hak ediyor” diye yazdı.  
‘Haydi Tite, çağır şu adamı’ Joata Dantas “Haydi Tite, çağır şu adamı milli takıma” ifadelerini kullanırken, Django Bom ise “Talisca 100 gol atsa da Tite milli takıma almayacak sonra Dünya Kupası’nda elenecek” şeklinde görüşlerini ifade etti.
‘Umarım Tite kendisini izliyordur’ Marcelo Almeida isimli futbolsever “Anderson Talisca çok iyi oynuyor, umarım Tite kendisini izliyordur” diye yazdı. Leo Manga “Talisca milli takımda eksikliği hissedilen özellikleri taşıyor. Kafa vuruşları iyi, orta ve uzun mesafeden çok etkili şutları var” dedi.
‘Milli takıma davet alacak’ Brezilya’da sosyal medya da ‘Talisca’ mesajlarıyla doldu taştı. Rivardo Lima (@RivardoLima) twitterda yaptığı paylaşımda “Şuna cüret ediyorum ki Talisca milli takıma davet edilecek” ifadelerini kullandı.
‘Neden Tite’nin aklına gelmiyor?’ Twitterdaki profilinden Bahia’da oturduğu anlaşılan bir diğer Brezilyalı futbolsever de Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü’nü ‘ayakta uyumakla’ itham edenlerdendi. Leonardo Dantas (@dantas_ba): Neden Talisca hiç Tite’nin aklına gelmiyor?
‘Çağrılırsa hiç şaşırmam’ Brezilyalı bir diğer futbolsever frikik golüyle milli takım arasında direkt bir bağlantı kurdu. Lazaro Sousa (@lazarosousa1246): Talisca frikikten goller atıyor. Brezilya Milli Takımı’na çağrılırsa hiç şaşırmam.

‘Fizik testlerine sokulmalı’ Salvador ikametgahlı bir futbolsever olan Marcus Vinicius Dias, Beşiktaşlı futbolcunun attığı serbest vuruş golünün kitleler üzerinde gösterdiği etkiyi anlatmak açısından özet niteliğindeydi. @viniciusdias76 hesaplı twitter kullanıcısı, “Talisca’nın frikikten attığı gol fizik testlerine sokulmalı” yorumunu yaptı.

(Skorer/Milliyet)

Senin için hazırladığımız haberler