Brezilya'da vaka sayısı arttı Charles ülkesinde kaldı

Sezonun kalan kısmı için hazırlıklarına 7 Mayıs Çarşamba günü başlayacak Antalyaspor'da tedavisi için Brezilya'ya giden Charles da Silva yer alamayacak. Koronavirüs vaka sayısının yükselmesi sebebiyle bir süre daha ülkesinde kalacak deneyimli futbolcu, liglerin başlama tarihinin netleşmesinin ardından dönüş hazırlıkları yapacak.
30 Nisan 2020 14:51- Son Güncelleme - 30 Nisan 2020 15:08
Google news abonelik
Brezilya'da vaka sayısı arttı Charles ülkesinde kaldı

 Tedavisi için Mart ayının başında ülkesi Brezilya'ya giden Charles da Silva'dan Antalyaspor'a kötü haber geldi.

AJANSSPOR / ÖZEL


Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, Brezilya'da da üst seviyeye yükseldi. 71 binden fazla vaka görülen Brezilya'da yaşamını kaybeden insanların sayısı 5 bini geçerken, ülkede tedbirler de artırıldı. Sezonun kalan kısmı için çalışmalarına başlayacağı 7 Mayıs Çarşamba günü toplanacak Antalyaspor'da Charles da Silva yer alamayacak.

Brezilyalı futbolcunun, ligin yeniden başlayacağıtarihin belli olmasının ardından Türkiye'ye gelmesi için gerekli işlemlerin yapılacağı öğrenildi. Futbolcunun özel uçak ile Antalya'ya gelip, kentte 14 gün karantina uygulanması planlanıyor.

Çin'i geride bıraktı

Vaka sayısında Çin'i geride bırakan Brezilya, Latin Amerika'da Kovid-19 salgınından en çok etkilenen ülke konumunda bulunuyor. 32 bin 544 kişinin iyileştiği ülkede hayatını kaybeden bin 156 kişinin ölüm sebebi ise araştırılıyor.

Tuncay Şanlı'nın Premier Lig'de attığı en güzel goller