Brooklyn’de Steve Nash’e tanıdık yardımcılar

NBA’de Brooklyn Nets, Steve Nash’in yardımcılığına getirilen isimleri açıkladı. Listede, Nash ile Phoenix Suns’ta birlikte çalıştığı isimler var.
30 Ekim 2020 21:58- Son Güncelleme - 31 Ekim 2020 08:36
Google news abonelik

Steve Nash ve Amar'e Stoudemire, bir dönem Suns'ın vazgeçilmez ikilisiydi.

NBA’de Brooklyn Nets’te Steve Nash’in baş antrenörlüğe getirilmesinden sonra yardımcıların kimler olacağı merak konusuydı. Yapılan görüşmeler sonrasında, bir dönem Phoenix Suns’ta ve Los Angeles Lakers’ta Nash’in antrenörü olan Mike D’Antoni ve Suns’ta takım arkadaşı olan Amar’e Stoudemire, Nets’in yeni yardımcı antrenörleri olarak göreve geldi.

Mike D’Antoni, son olarak 2002-2003 sezonunda yardımcı antrenör olarak çalışmıştı. Daha önce Denver Nuggets, Phoenix Suns, New York Knicks, Los Angeles Lakers’ta baş antrenörlük yapan D’Antoni, son olarak Houston Rockets’ın başında yer almıştı.

Amar’e Stoudemire ise, ilk kez antrenörlük deneyimi yaşayacak. NBA’de Phoenix Suns, New York Knicks, Dallas Mavericks ve Miami Heat formalarını giyen Stoudemire, daha sonra İsrail’de Hapoel Jerusalem ve geçen sezon Maccabi Tel-Aviv ile Avrupa’da boy gösterdi.

Ayrıca, geçen sezon Philadelphia 76ers’ta yardımcı antrenörlük yapan Ime Udoka da, Steve Nash’in yardımcılığını yapacak bir diğer isim olacak.