AjanssporAjansspor uygulamasını indir

BSL ekiplerinden Afyon Belediye yönetim kurulu istifa etti! Ligden çekilme gündeme gelirse Sigortam.net İTÜ Basket..

İlk Yayınlanma : 21 Ağu 2019 - 16:23 / Son Güncelleme : 21 Ağu 2019 - 16:29

BSL ekiplerinden Afyon Belediye yönetim kurulu istifa etti! Ligden çekilme gündeme gelirse Sigortam.net İTÜ Basket..

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Afyon Belediye’de belirsizlik sürüyor. Henüz transfer yapmayan ve ligin başlamasına 1 ay kala yeni sezon hazırlıklarına başlamayan Afyon Belediye’nin ligde yer alıp almayacağı netlik kazanmadı. Son olarak Afyon Belediye Basket yönetim kurulu üyesi Mehmet Özer sosyal medyadan yaptığı açıklamada tüm yönetim kurulunun istifa ettiği açıkladı.

Afyon Belediye’nin ligden çekilmesi durumunda ise Sigortam.net İTÜ Basket’in davet edilmesi bekleniyor

Afyon Belediye’nin ligden çekilmesi durumunda ise geçtiğimiz sezon TBL Play-Off Finali’ne yükselen Sigortam.net İTÜ Basket’in Basketbol Süper Ligi’ne davet edilmesi bekleniyor.

Sigortam.net İTÜ Basket Genel Menajeri Uğur Türker: "Süper Lig'de mücadele etmeye hazırız"

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sigortam.net İTÜ Basket Genel Menajeri Uğur Türker konuyu yakından takip ettiklerini belirterek, Sigortam.net İTÜ Basket’in Süper Lig’de mücadele etmeye tüm yönleriyle hazır olduğunu belirtti. Uğur Türker yaptığı açılamada “Basketbol Süper Ligi’ne dair gelişmeleri tüm basketbol camiası gibi konunun 1 numaralı muhattabı olarak biz de yakından takip ediyoruz. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki  İTÜ Basket hem ekonomik hem de organizasyon olarak Süper Lig’e hazır durumdadır. Tüm sponsorluk görüşmelerimiz bu çerçevede gerçekleştirilirken Yönetim kurulumuz konuyla alakalı bilgilendirmeyi TBF ile sürekli iletişim halinde kalarak yapmaktadır. Saha içinde de 2 yıldır sürdürmüş olduğumuz başarıyı katlayarak devam ettireceğimize ve Türk basketboluna değer katacağımıza inancımız tam. Hali hazırda oluşturmuş olduğumuz kadroda Cenk Akyol, Kerem Gönlüm, Oğulcan Baykan ve Yunus Akçay gibi milli takım ve Süper Lig kariyerli isimler mevcut. Sezon bitiminde Statü gereği Süper Lig daveti için beklediğimiz bu süreçte yaptığımız tüm çalışmaları bu düşünce gerçekleştirdik. Aynı şekilde yabancı oyuncu seçimini de Süper Lig ışında yaptık. Bizim dışımızda gelişen süreçlerin zamanlaması gereği doğrudan Süper Lig’e katılım durumumuz değişse de teamül gereği Süper Lig’de yer almayı hak ettiğimiz gerçeği değişmemektedir. Bu noktada yeniden Süper Lig’e tüm camia olarak hazır olduğumuzu yeniden belirtmek isterim.”  ifadelerini kullandı