AjanssporAjansspor uygulamasını indir

'Bu formadan, bu armadan başka büyük bir takım yok benim için'

Ajansspor Editör
Deniz ŞEN
İlk Yayınlanma : 06 Haz 2021 - 19:29 / Son Güncelleme : 06 Haz 2021 - 19:45

Son dakika spor haberleri... A Milli futbolcu Çağlar Söyüncü, TRT Spor'a açıklamalar yaptı. Söyüncü, Leicester City ve Premier Lig ile EURO 2020'den bahsetti.

'Bu formadan, bu armadan başka büyük bir takım yok benim için'

AJANSSPOR - HABER

A Milli Futbol Takımı'nın başarılı savunma oyuncusu Çağlar Söyüncü, Almanya kampında açıklamalarda bulundu. Söyüncü, ''Ülkemiz adına bir şeyleri başarıp bunu sahada gösterdiğimiz zaman bizden mutlusu yok'' dedi. 

'Ay - yıldız her şeyin üstünde'

Teknik direktör Şenol Güneş ile birlikte çalışmanın kendisi için bir şans olduğunu söyleyen Çağlar, ''Kulüp takımlarına saygım sonsuz ancak ay - yıldız her şeyin üstünde. Öyle bir döneme denk geldik ki her mevkide özel isimler var. Böyle bir takımda bulunduğum için ben de şanslıyım. Ülkemiz adına bir şeyleri başarıp bunu sahada gösterdiğimiz zaman bizden mutlusu yok'' diye konuştu. 

 

'Biz elimizden geleni yapacağız'

11 Haziran'da İtalya ile oynayacağımız EURO 2020 açılış maçına değinen başarılı savunmacı, ''Leicester City'de hep maç maç bakıyorduk. Maçların ne kadar zor geçeceğini biliyorduk. Şimdi önümüzde İtalya maçı var. Maç biter eksiklerimizi artılarımızı konuşup ona göre duruma bakacağız. Biz elimizden geleni yapacağız.''

'FA CUP çok büyük bir gurur'

Bu sezon Leicester City ile kazandıkları FA Cup'a değinen Çağlar, ''Leicester City ile FA Cup'ı kazandığım için gurur duydum. Türk Bayrağı olunca üstünde milli takım forması varmış gibi hissettim Wembley'de kupayı kaldırdığımız zaman. Çok büyük bir gurur. Bunları hep düşündüm. Hayalimdi. İnşallah milli formayla da bu sevinci yaşarız.''

Leicester City'ye transfer olduğu dönem

Leicester City'ye transfer olduktan sonra ilk zamanlarını anlatan milli futbolcu, taraftarların hazırladığı adının geçtiği besteden de bahsetti ve ''İlk gittiğim  sakatlığım vardı. İngiltere'de kimin şampiyon olacağı belli olmuyor. Problemlerimiz de oldu. Oynamadım ama öğrenmeye çalıştım. Kadroda olmasam bile stattan ayrılmıyordum, takım arkadaşlarımla kalıp maçı izliyordum. Hocamız bana güvendi ve 'Hata da yapabilirsin, seni zorlayarak buradan çıkarmak istiyorum' dedi. İsmimin bestede geçmesini arkadaşlarım söyleyince fark ettim.  de onların eğlencesi. Onlar da bana bu şekilde sevgilerini gösterdiler. Mutlu oldum'' ifadelerini kullandı. 

'Hiçbir zaman mahcup olmayacağız'

A Milli Takım ve EURO 2020 hakkında konuşan Çağlar Söyüncü, milli takım taraftarlarına da seslenerek sözlerini noktaladı:

 

''Bu formadan, bu armadan başka büyük bir takım yok benim için. Şu an 25 yaşındayım, tam futbol öğrenme zamanındayım. Bizler gelip geçeceğiz. Bu süre içinde gelecek arkadaşlara iyi örnek olup iyi anılmak istiyoruz. Sizler olun, taraftarlarımız olsun her zaman bize sahip çıkıyorlar. Biz sahaya çıktığımız zaman onları keşke dedirtmemek için çok çalışacağız. Hiçbir zaman mahcup olmayacağız. Bize güvenmeye devam etsinler. İnşallah bu milli takımla çok büyük işlere imza atarız''