'Bu kampanyayla kulüp çok rahatlayacak'

6 Nisan 2019 10:22- Son Güncelleme - 6 Nisan 2019 13:22
Google news abonelik

Sabah gazetesi yazarı Ahmet Çakar, Fenerbahçe’nin “Fener Ol” kampanyası, derbinin muhtemel hakemleri ve Fatih Terim’in Mali Genel Kurul’la ilgili açıklamalarını değerlendirdi.

'Fener Ol' kampanyasıyla kulüp çok rahatlayacak.

1- F.Bahçe, kurtuluş reçetesi olarak gördüğü 'Fener Ol' kampanyası ile 31 Mayıs'a kadar 380 milyon TL toplamayı amaçlıyor. Hedefe ulaşabilir mi?

Öncelikle Ali Koç ve yönetimini tebrik etmek lazım. Finansal Fair Play (FFP) problemini bağış ile çözebilecekleri konusunda UEFA'yı ikna ettiler. Bu başlı başına çok büyük bir problemdi ve giderildi. Fenerbahçe zenginiyle fakiriyle, öğrencisiylememuruyla, kadınıyla erkeğiyle Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarının başında geliyor. Mutlaka inanıyorum ki 'Fener Ol' kampanyasıyla kulüp çok rahatlayacak. Tabii ki burada en önemli avantaj kulüp başkanı Ali Koç olacak. Bağışı yapan kişi biliyor ki bu paralar başka işlerde kullanılmayacak ve yine biliyorlar ki Ali Koç para konusunda da çok güvenilir bir isimdir. Şu anda 25 milyon Fenerbahçeli'ye büyük görev düşüyor. Herkes bütçesine göre bağış yapsa Fenerbahçe'nin borcu çok rahatlayacak.

Derbi maçın hakemi...

Derbi maçın hakemi...

2- Cüneyt Çakır ve Ali Palabıyık'a bu hafta görev verilmemesinin nedeni gelecek hafta oynanacak iki kritik mücadele (F.Bahçe-G.Saray ve Beşiktaş-Başakşehir) olabilir mi?

Pek tabii ki bir sonraki hafta oynanacak F.Bahçe-G.Saray ve Beşiktaş-Başakşehir maçları her yönden çok önemli. Bu maçları da çok deneyimli, en azından hata yapsa da toplumun fazla toz konduramayacağı isimler yönetecek. Bunların başında da Cüneyt Çakır geliyor. Zaman zaman özellikle Türkiye'de hatalı maçlar yönetse de şuanda Dünya ve Avrupa'nın en iyi 3-5 hakeminden biri. Bu hafta dinlendirilmesinin temel nedeni de önümüzdeki haftaki maçlardan birinde görev alacak olmasıdır.

'Fatih Terim konuşsa...'

'Fatih Terim konuşsa...'

3- Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, ibra krizinin yaşandığı mali genel kurul için 'Ben de 10 dakika konuşmak isterdim' dedi. Profesyonel bir çalışanın kurulda konuşması doğru mu?

Fatih Terim'i sadece bir profesyonel çalışan olarak değil birçok genel kurul üyesi gibi duayen bir Galatasaraylı olarak düşünmek lazım. Tabii ki o da özellikle liselilerin başlattığı iddia edilen ibra etmeme olayından kulübün zarar göreceğini düşünmüş olmalı ki tepkisini koyabilirdi. Hatta bence konuşsa çok da iyi yapardı.