Beşiktaş'ta başkan adayı Hasan Arat, projelerini açıkladı!

Orhan Gülek
17.11.2023 - 19:41 | Son Güncellenme: 17.11.2023 - 23:18

Beşiktaş'ta 3 Aralık'taki olağanüstü seçime sayılı günler kala kulisler hareketleniyor. Siyah-Beyazlılar'da başkan adayı Hasan Arat, projelerini düzenlediği bir lansmanla kamuoyuna duyurdu.

Beşiktaş'ta başkan adayı Hasan Arat, projelerini açıkladı!

AJANSSPOR - HABER

Beşiktaş'ta 3 Aralık'ta gerçekleşecek başkanlık seçimi öncesi adaylardan Hasan Arat, projelerini tanıttı. Saat 20.00'de başlayan 'Beşiktaşlıların Yolu Lansmanı'nda Hasan Arat, Beşiktaş için projelerini ayrıntılı bir şekilde kamuoyuyla paylaştı.

"Süleyman Seba borçsuz bir kulüp ve tapular bıraktı"

İlk olarak Süleyman Seba'yı anan Hasan Arat, "Bugün sadece projeleri konuşmak için gelmedik. Mevcut resmi hep birlikte görmek için geldik. Rahmetli Süleyman Seba borçsuz bir kulüp ve tapular bıraktı" dedi.

İlgini Çekebilir
Beşiktaş'ta kapalı geri geliyor! Hasan Arat açıkladı!
Habere Git

"Debiye göre karar verdi"

Seçimin derbi sonucuna göre alındığını dile getiren Hasan Arat, "Son üç yılın özetine geldi. 28 Agustos'ta cevap verildi. 6 Ekim'de 17 Aralık'a tarih verildi. Biz bir gün bile zarar derken ancak 3 Aralık'a çekildi. Debiye göre karar verdi" dedi.

"Beşiktaş Avrupa'dan elenerek zarar etti"

Beşiktaş'ın bu süreçte zarar gördüğünü ifade eden Arat, "Beşiktaş'ı kontrol altına almaya çalıştılar. Asbaşkanın çekilmesini istediler. Rıza Çalımbay göreve başladı. Beşiktaş Avrupa'dan elenerek zarar etti. Yönetim varken değerli adayımız Rıza hocayla görüştü. Yıllardır birbirini aklamaya çalışan yönetimler özel anlaşma ile kasaya koydular. Hepsi 'hesap soracağız' diye geldi birbirlerini akladılar. Bizim hesap sormaya niyetimiz yok, hukuk ne gerektiriyorsa onu yapacağız" dedi.

"Hiç kimse Beşiktaş başkanına parmak sallayamayacak"

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile Ahmet Nur Çebi arasında yaşanan parmak sallama tartışmasına da değinen Hasan Arat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"23 yılda tek bir tapu alamadığımz gibi eldekileri de kaybettik. Biz Fulya'yı unutmayacağız. Bu nedenle tekrardan sordum. 'İşte bu yol Beşiktaşlıların yolu dedim' ve aday oldum. Hiç kimse Beşiktaş başkanına parmak sallayamayacak. Bu seçim Beşiktaşlıların köprüden önceki son çıkışıdır. Biz bazı yöneticilerin neler yaptığını biliyoruz. Bazı yönetici arkadaşların oylarını pazarlamaları ibret alınacak bir konudur. Plazalardan oyunu kime vereceğine karar veremez. 'Bizim evlatlarımız suçsuz' demediler, Beşiktaş'ı özgürleştirelim. Kimse kimseden icazet beklemesin. Herkesin hakları korunacaktır. Kimseye kendinizi kullandırtmayın."

"Dijital BJK TB kuracağız"

Seçilmesi halinde basın ileşitimde değişikliğe gidileceğini ifade eden Arat, "Bu kulüp bize Süleyman Seba'dan emanet. Beşiktaş'ı Türkiye'nin ve dünyanın en kurumsal kulüplerinden biri yapmaya söz verdik. Beşiktaş yöneticiye bağlı iletişim kuruyor. Çocuklara ve geleceğe önem vermiyor. Dijatel medyada yeniliklere, proaktif önem vereceğiz. Dijital BJK TB kuracağız. Beşiktaşlıları kurumsal medya ile birleştireceğiz. İdari konularda taraftarımıza hesap verebileceğiz. Haklarımızı savunacağımız bir yönetim olacağız" dedi.

"Beşiktaş'ta yeni doğan bebeğe Beşiktaş kartı verilecek"

Beşiktaş ürünlerinde pek çok indirim yapacaklarını ifade eden Arat, "Halkın takımı Beşiktaş, kendi taraftarına sunmuyor. Gelir getiici yeni bir ekosistem yaratacağız. Beşiktaş'ta yeni doğan bebeğe Beşiktaş kartı verilecek. Başta Kartal Yuvaları olmak üzere indirim kazanacak" dedi.

"Bu proje Beşiktaş'a yılda 25 milyon Dolar getirecek"

Kadınlar ve çocuklar için ayrı projeler oluşturacağını ifade eden Arat, "Beşiktaş bireysel emeklilik fonunu kuracağız. Özel bir şirketle prensip anlaşmasına vardık. Kazanılan puanlar Beşiktaş Token'a dönüşecek. Kadınlar ve çocuklar için ayrı projeler yaratacağız. Bu proje Beşiktaş'a yılda 25 milyon Dolar getirecek. Beşiktaş'ın borcunu 4.5 yılda kapatacağız" dedi.

"Anadolu'nun her yerinde olacağız"

Dernekleri Türkiye'nin her yerine yayacaklarını ifade eden Hasan Arat, "Beşiktaşlı minikler geleceğin kongre üyesi hakkına sahip olarak 100.00 bin kongre üyesi yapacağız. Feda gibi dönemlerini sonlandıracğız. Gayrimenkul yatırımları yapacağız. Taraftarımız gücü oranında yatırım yapacak. Taraftarımız şirketlere önden yatırı yapabilecek. Bireysel emeklilik sistemi kuracağız. Kimlik çalışmasını revize edeceğiz. Yurt geneline yayılacağız. İşi bilen arkadaşımıza devredeceğiz. Kadınlar ve çocuklar için özel yapacağız. Dernekler bizim en büyük destekçimiz. Anadolu'nun her yerinde olacağız. 100. yılın formasını 27 günde size sunacağız" ifadelerini kullandı. 

"Menajerle yönetilen bir kulüp haline geldi"

Menajerler konusuna da değinen Arat, "Kulübün itibarı gitti. Menajerle yönetilen bir kulüp haline geldi. Kararlar Beşiktaş Kulübü'nde alınırdı. Biz menajerlere teslim etmeyeceğiz. Necip Uysal, 2004 yılında özkaynak sporcusu oldu. 2009'dan bu yana Beşiktaş Necip'in yerine 44 oyuncu aldı. Bu oyuncuların toplam maliyeti 44 milyon Euro" diyerek eski yönetimleri eleştirdi.

"Beşiktaş'ı borca sokarak yapmayacağız"

Kendi Scout sistemlerini kuracaklarını ifade eden Arat, "Bizim artık 14 yaşındaki oyuncumuzu alamayacaklar. Beşiktaş'ı borca sokarak yapmayacağız. Kendi Scout sistemimiz olacak. Futbol okulları kurup her yıl turnuva yapacağız, aralarından oyuncu seçeceğiz. Efsane oyuncularımızı irtibalı bir şekilde uğurlayacağız" sözleriyle altyapıya vurgu yaptı. 

Stat kapasitesini artıracaklarını söyleyen Hasan arat, "Tüpraş inşallah o çatıyı yapacak. Akustik sorununu halledeceğiz. Kapasiteyi yüzde 80 arttıracağız. Beşiktaş taraftarının sesi olmadan maç kazanılmaz" ifadeleriyle taraftara mesaj gönderdi. 

"O bölümü tek bir hale getireceğiz"

Beşiktaş'ta kapalının yeniden geleceğini ifade eden Arat, "Beşiktaş'ın dünyaca tanınan simgesi kapalıyı geri getireceğiz. O bölümü tek bir hale getireceğiz. Stadımızda efsaneler tribünü kuracağız" diye konuştu.

"Olimpiyatlarda sporcumuz yok"

Tüm spor dallarına önem vereceklerini ifade eden Arat, "Basketbol'da küme düşüyorduk, ama Allah korudu düşmedik. Ana hedefimiz EuroLeague olacak. Kadın voleybol ile gurur duyuyoruz. Beşiktaş bu işi ciddiye alır. Voleybol'da çok önemli hamleler yaparak, erkek voleybol takımını tekrar kuracağız. Hentbol layık olduğu yere geri dönecek. Olimpiyatlarda sporcumuz yok. Nesrin Baş dünya şampiyonu oldu. Beşiktaş su sporlarına başlayacak. Kadın, erkek beraber yapılan sporlar var bu Beşiktaş'ta bu olacak" açıklamasıyla amatör sporlara yöneleceklerine vurgu yaptı. 

"Bu tesisler kaybedilmişti, 10 yıllığına tekrar kiraya verildi"

Ümraniye'de alınan arsaya da değinen Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat, "Beşiktaş'ın üyeleri gayrimenkulleri bilmiyor. Az daha kiraya verilecek yeri biz durdurduk. Nevzat Demir Tesisleri'nin 44 dönümü Süleyman Seba zamanında alınmıştı. Süleyman Bey, 'Ümraniye'de 44 dönüm daha istiyorum' dedi ve onun sayesinde ikinci 44 dönüm kulübe kazandırıldı. Bu tesisler kaybedilmişti, 10 yıllığına tekrar kiraya verildi ama biz gelince geri alacağız" açıklamalarını yaptı. 

"Pendik tesislerimiz Nargile kafe olmuş"

Beşiktaş'ın tesislerindeki durumu eleştiren Arat, "Çilekli'nin hikaysini biliyorsunuz. Şimdi ne nerde kimse bilmiyor. Bu arada Beşiktaş'a ait burada neresi var kimse bilmiyor. Burası Süleyman Seba salonu. Süleyman Seba sayesinde bu salon alındı. Fulya Necip'ler in çıktığı yer. Burayı da çözmek lazım. Beşiktaş plaza şuan boş. Depremle ilgili sıkıntılar var. Pendik tesislerimiz Nargile kafe olmuş." dedi.

"Beşiktaş Plaza'yı Beşiktaş Rezidans yapacağız"

Beşiktaş Plaza hakkında da konuşan Arat, "Açık bölümlerden ses çok çıkıyor, bununla ilgili çalışmalarımız var. Şan Ökten Tesisleri'ni yapacağız. İsmi aynı kalacak. Beşiktaş Plaza'yı Beşiktaş Rezidans yaparak yılda 5 milyon Dolar kazanacağız" sözleriyle yeni mali kaynak yaratacaklarını söyledi. 

"Spor Kompleksi yapacağız. Altyapının bir kısmını burada olacak"

Beşiktaş'a 100 odalı otel yapacaklarını ifade eden Hasan Arat, "Beşiktaş'ın tarihi projesini hayata geçireceğiz. 43 bin 491 m alana imar izni çerçevesinde spor kompleksi yapacağız. Altyapının bir kısmı burada olacak. 100 odalı otel yapacağız. 9 bin kişilik salon yapacağız. Tüm sporcularımıza anında müdahale yapacak travma merkezi yapacağız. Beşiktaş Koleji'ni buraya alacağız. 80 adet rezidans yaparak 5-6 milyon lira kazanacağız. Artık herkes hesap verecek. Şu an yer aldığımız salon genel kurul, konser ve her türlü alana açık olacak. Bu salon bizi EuroLeague'e götürecek. Beşiktaş'ı Beşiktaşlılar yönetecek" sözleriyle camiaya mesaj gönderdi. 

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler