AjanssporAjansspor uygulamasını indir

‘Bu takım düşerse kapısına kilit vurulur!’ TFF’ye dikkat çeken çağrı

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 27 May 2021 - 22:49 / Son Güncelleme : 27 May 2021 - 22:54

Akhisarspor, Türkiye Futbol Federasyonu’na seslenerek küme düşmenin kaldırılmasını isterken, aksi taktirde kulüübn felakete sürükleneceğine vurgu yaptı.

‘Bu takım düşerse kapısına kilit vurulur!’ TFF’ye dikkat çeken çağrı

AJANSSPOR-HABER

TFF 1. Lig’de küme düşen Akhisarspor, profesyonel liglerde düşmenin kaldırılmasını istedi. Yeşil-siyahlı kulübün açıklamasında, takımın 2019-2020 sezonunda play-off'a kalmasına rağmen Süper Lig'e yükselemediği, pandemi şartları nedeniyle bu sezon için de denk bütçe oluşturulamadığı kaydedildi.

'Düşersek Süper Lig borçlarımızı ödeyemeyiz'

Akhisarspor'un Süper Lig'den kalma borçlarının da bulunduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: "Kulübümüzün küme düşmesi, Süper Lig döneminden kalma borçların ödenmesini neredeyse imkansız hale getirecek ve belki de ülkemizi UEFA Avrupa Ligi’nde temsil etmiş bu güzide ilçe takımımız kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır.

'Pandemi bütün sezonu etkiledi'

Bu sezon da yine bu sebeplerden ötürü küme düşmenin kaldırılmasını, Süper Lig'de yer alma hedefinin heyecanından mahrum kalan Akhisarspor taraftarı adına talep ediyoruz. Küme düşmenin kaldırıldığı 2019-2020 sezonunun son 9 haftasını etkileyen salgın süreci, 2020-2021 sezonunun tamamında devam etmiştir. 

Akhisar'dan 1. Lig'de yeniden yer alma talebi

Bu süreçte kulüplerimiz zor koşullar altında mücadele ederek varlıklarını sürdürmeye çalışmıştır. Söz konusu koşullar göz önünde bulundurularak bu sezon küme düşme kaldırılmalı, kulübümüz gelecek sezon hak ettiği yer olan Süper Lig'de yer alabilmek için TFF 1. Lig'de yeniden yer almalıdır."

'Federasyondan adil karar bekliyoruz'

Akhisarspor’un çağrısında bu sezon liglere veda eden takımların gelecek sezon da yollarına aynı ligde devam etmesi gerektiği aktarılarak, "Bu konuda federasyonumuz tarafından adil bir nihai kararın verileceğine inandığımızı belirtiriz" denildi.

Gençlerbirliği ve Erzurum da 'düşme kaldırılsın' dedi

Süper Lig’de de daha önce BB Erzurumspor ve Gençlerbirliği kulüpleri düşmenin kaldırılmasını istemişti.