NBA'de tarihi protesto! Bucks öncü oldu...

Son dakika NBA haberleri... Milwaukee Bucks, Orlando Magic karşısında playoff ilk tur beşinci maçına çıkmama kararı aldı? Milwaukee Bucks playoff maçına neden çıkmadı? İşte detaylar...
26 Ağustos 2020 23:31- Son Güncelleme - 27 Ağustos 2020 00:01
Google news abonelik

AJANSSPOR - DIŞ HABER

NBA'de Doğu Konfernası ilk tur playoff 5. maçında Milwaukee Bucks ile Orlando Magic karşı karşıya gelecekti. Orlando Magic oyuncuları saha içinde ısınırken Milwaukee Bucks oyuncuları protesto amacıyla soyunma odasından çıkmayıp maça çıkmama kararı aldılar.

Bunun üzerine Orlando Magic oyuncuları ve hakemler de soyunma odasına gittiler. Basına sızan görüntülerde ise maç toplarının geri toplanıp çantalara konulduğu görüldü.

Milwaukee Bucks oyuncuları resmi olarak 5. maça çıkmayacaklarını açıkladılar.

Öte yandan Bucks'ın ardından Houston Rockets ve Oklahoma City Thunder ile Los Angeles Lakers ve Portland Trail Blazers oyuncuları da boykot kararı aldı.  İki maç da yapılmayacak.

NBA, üç karşılaşmanın da ertelendiğini ve ileri bir tarihte oynanacağını duyurdu.

Ne olmuştu?

Geçtiğimiz günlerde ABD'de Jacob Blake isminde bir siyahi, ırkçı bir polis tarafından sırtından tam 7 kere vurulmuştu. Bunun üzerine Toronto Raptors ile Boston Celtics takımları playoff ikinci turu ilk maçına çıkmama durumunu düşünüyorlardı. Ancak Milwaukee Bucks'ın öncülüğünde diğer takımlar da bu harekete katılma kararı aldı.