"Bugün Fenerbahçe'nin önünde kimse duramazdı"

26 Ocak 2020 01:38- Son Güncelleme - 25 Ocak 2020 22:40
Google news abonelik

beIN SPORTS yorumcularından Önder Özen, Fenerbahçe'nin Medipol Başakşehir'i sahasında 2-0 mağlup ettiği mücadeleyi değerlendirdi.

Özen'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Çin Seddi tarifini savunma için kurarız ama Fenerbahçe hücum hattı Başakşehir'e Çin Seddi'ni kurarak onları çıkarmadı. Harika bir performans ortaya koydular. Ezici bir üstünlük kurdular.

İlk devre Fenerbahçe hiç çıkarmadı Başakşehir'i. Net belirgin bir üstünlük vardı. İkinci yarı Başakşehir daha cesur olabilir mi dedik ama Fenerbahçe fizik olarak büktü.

Kruse'yi bu sezon ilk kez bu şekilde görüyoruz. Fizik seviyesi en üst düzeyde. Fenerbahçe, bugün topu geri kazanma adına rekor kırmış olabilir. Başakşehir'de 3-4 pas bağlantısı yapamadı. Rakibine savunmadan hücuma geçiş hakkı tanımadı. Kendisi de daha kolay geçti. Fenerbahçe, net gol fırsatları yakaladı ve başarılı ya da başarısız denemeler yaptı.

Demba Ba da olsaydı bana göre çift forvet başlamazdı ama belli dönemde girerdi. Fenerbahçe bugün her türlü kazanacaktı belki ama gümbür gümbür kazanamayacaktı. Başakşehir çekingen oynadı. Ancak bugün Fenerbahçe'nin önünde de kimse duramazdı.

Fenerbahçe maçı çok istediğini ilk dakikadan itibaren gösterdi. Maçın başında Vedat'ın yaptığı ortada 5 tane Fenerbahçeli futbolcu ceza alanı içerisindeydi. Fenerbahçe enerjisini 90 dakikaya yaymasında sahayı daraltması etkili oldu.

Isla, Başakşehir'in sol tarafını dağıttı. Vedat'ın, Epureanu'ya yaptığı hareketin sarı olabileceğini düşünüyorum. Epureanu da öncelik almaya çalışıyor. Sarıya doğru götüren şey, Epureanu'nun öne geçmeye çalışması. Verilebilir de verilmeyebilir de... Net yüze gelse kesin sarı diyebilirdim.

Altay'ın karşı karşıya kalınan pozisyonlarda başarılı ve cesur. Yüzünü gözünü sakınmadan çıkıyor.