• Diğerleri

"Bulanık suda balık avlamaya çalışanlar dikkatli olsun"

23 Haziran 2020 12:54- Son Güncelleme - 23 Haziran 2020 14:01
Google news abonelik

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Alanyaspor maçının ardından yaşananlarla ilgili açıklamalar yaptı.

A Spor'a konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, maçın gergin geçeceğini tahmin ettiğini belirterek, "Ben kendimi dün yaşadıklarım gibi hiç görmedim. 62 yaşındayım. 35 yıldır da sporun içinde yöneticilik yapıyorum. Çok gergin bir maçtı, başından sonuna kadar. Oradaki federasyon yetkilisi ve jandarma yarbaydan rica ettim ve protokolün bayağı uzağına aldılar bizi. Benim bulunduğum yerle protokol tribünü arasında 45-40 metre fark vardı. Bu gerginliğin olacağını biliyordum ama bu düzeyde sıkıntı yaşanacağını tahmin etmiyordum" dedi.

Ağaoğlu kendilerine küfürler edildiğini söyleyerek, "Bazen bazı şeyler birikiyor, demek ki onlarda da birikti bize patladılar. Daha maçın başlama düdüğüyle birlikte küfürler edildi. 'Yavşaklar siz şampiyon olamazsınız' diye bağırdılar. Hatta bir federasyon yetkilisi rahatsız olarak bulunduğumuz yeri terk etti. 2 dakika daha sıkıntı yaşanmasa biz stadı terk edecektik ama tam o arada bir beyefendi arkadan kopup geldi ve parmağını sallayarak bilmem ne oğlu bilmem neler demeye başladı. Kıvılcımın patlama noktası da o oldu. Bizim arkadaşlar çok büyük tepki gösterdi. Rahmetli babamı hiç o söylediği şeyle özdeşleştiremedim. Ben de tepki gösterdim. Sonra tekrar araya emniyet güçleri girdi, tam sakinleştik 'Sen benim ağabeyime küfür ediyorsun' dedi Alanyaspor Başkanı. Telefonda da 'Abim Protokol 2' yazıyor. Telefonu da suratıma doğru tutuyor, herhalde ağzımdan çıkmasını beklediği şeyler vardı. Etmediğimi söyledim çünkü Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nu 15 yıldır tanıyorum, hiçbir sorunum yok. Kastettiği büyük ağabeyiymiş. Önce o ağabeyi bize küfür etti" ifadesini kullandı.

Alanya'da kendilerini kimsenin karşılamadığını vurgulayan ve Fenerbahçe maçından örnek veren başkan Ağaoğlu, "Biz misafir olarak gittik oraya, hiçbir karşılama olmadı. Sadece tribünde selamladılar. Fenerbahçe ile oynadığımızda maç günü sabah Ali Koç aradı, aramızdaki gerginlik ne olursa olsun tüm ihtiyaçlarımızı sordu" dedi.

 

Kimseye vurmadığını dile getiren Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu, "Vurmadım. Vurmaya kalksam 20 santimetre var aramızda. Kimse hafife almasın 62 yaşındayız ama gücümüz yerinde Allah'a şükür. Ağır tahrike rağmen vurmadım. Daha sonra Alanyaspor Başkanı'nın bir televizyon programına bağlanarak benimle ilgili konuştuğunu söylediler. Ağza alınmayacak küfürler yok. Vurdum mu? Vurmadım. Yalanın limiti yoktur. Benim ağzım koksa koksa annemin sütü kokar. Alkolün olduğu masada dahi bulunmamaya özen gösteren bir insanım. İnsan biraz utanır. İtham ettiğin insan Trabzonspor Kulübü'nün Başkanı. Emniyet'ten alkol muayenesi talep ettik. Yapamayacaklarını söylediler. 'Nasıl olur? Herkese yapıyorsunuz' dedim. Uçağı özellikle beklettim havalimanında yapılmasını istedim. Çünkü Trabzon'da yaptırsaydım bu iftirayı yaptıranlar 'ayıldı' da diyebilirlerdi. Vurmaya kalksam vururum, onu açıkça söyleyeyim. Çekinmem. Orada frene basmayı becerebildik" ifadesini kullandı.

Teknik direktör Hüseyin Çimşir'in bir Alanyasporlu yöneticiye küfür ettiği yönündeki iddialara değinen Ahmet Ağaoğlu, "Tam çıkışa yöneldik bu sefer sahanın içinden "Annenizi bilmem ne yaptık mı?" diye küfür geldi. Babaya tamam ama anaya gelince orada dur bakalım. Orası filmin koptuğu yer. Oynamışsınız, reaksiyon göstermişsiniz, mücadele etmişsiniz. Hüseyin hocaya hakaret etti diyorlar. Sen emin misin senin yöneticinin Hüseyin hocaya hakaret etmediğinden? Sen 2 metre yanındaki yöneticine hakaret ederken susturamıyorsan, hocanın 'Sen işine bak' demesi anormal değil. Bu kadar yalan söyleyen bir insandan bu ve benzeri şeyleri duymak pek de şaşırtıcı olmasa gerek" dedi.

 

Yaşananlardan dolayı özür dileyen Ahmet Ağaoğlu, "Hoş olmayan, yaşanmaması gereken şeyler oldu. Ben kendi adıma camiamdan, Trabzonspor taraftarlarından, hem de ülkemiz insanlarından özür diliyorum. Maçları konsantre olmayı, işimizi yapmayı ve dışımızda gelişen olayların içine girmemeye çok özen gösteriyoruz. Geçtiğimiz günlerde TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Fenerbahçe arasında bir gerilim yaşandı. Bu gerilimin en önemli tarafı Trabzonspor Kulübü. Ve biz hiçbir şekilde bu tartışmanın içerisine girmedik" dedi.

Trabzonspor Baro'sunun Başakşiehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ve birkaç isim hakkında yaptığı suç duyurusunu da değinen Ahmet Ağaoğlu, "Biz ağzımızı açmıyoruz çünkü bizim önümüzde 8+1 maçımız vardı. Şimdi 6+1 maçımız kaldı. Bizim birinci önceliğimiz maç maç oynayarak bu süreci kupayı kaldırarak bitirmek. Bunun için çalışıyoruz, saha dışı olaylara hiç girmek istemedik. Şöyle bir şey oluştu, Futbol Federasyonu içerisinde paralel yapılanma mı var? Farklı isimlerin, farklı kişilerin TFF içinde etken oldukları yönünde haberler çıkınca yine biz o tartışmaların içerisine girmedik. Dün de Trabzon barosu bu isimlerle alakalı olarak suç duyurusunda bulundu. Çok açık söyleyeyim detaylarına vakıf değilim. Biz Trabzonspor Kulübü olarak sadece TFF'ye resmi başvuruda bulunarak bu çıkan haberlerle ilgili olarak şaşkınlık ve üzüntü duyduğumuzu ifade ettik" açıklamasını yaptı" diye görüş bildirdi.

 

Hakem kararlarıyla ilgili konuşan ve geride kalan maçlardan örnekler veren Ağaoğlu "Hakem kararlarıyla ilgili yorum yapmak istemiyorum. TFF Başkanı hakemlerin performansından çok memnun olduğunu söylemiş, çıkan haberlere itibar etmeyin demiş. MHK Başkanı hakem performanslarından memnunsa, sıkıntı görmüyorsa bunu kamuounun takdirine bırakıyorum. Başakşehir - Trabzonspor maçında Nwekaeme'ye yapılan pozisyon penaltı mı, değil mi? Takip eden Göztepe maçında onun çok daha basit bir pozisyonda o tip pozisyonlarda VAR devreye girmezmiş. Hakemin 5 metre önünde, o da görmedi. Yardımcı herhalde 'Bana ne' dedi. Peşinden Göztepe maçında ne hikmetse VAR devreye giriyor penaltı çalınıyor. Ondan bir önceki maç haftası? Ha ama MHK Başkanı bunlardan mutluysa ve hakemleri başarılı buluyorsa benim söyleyecek lafım yok. VAR'ın nerede devreye girip girmediğini anlayabilmiş değiliz. Gaziantep maçında 10 pozisyon gitmeyi beceriyorsunuz, bizim puan kaybına sebep olan pozisyonlarımızda ya devreye girmiyor ya devreye giriyor. Bunlar artık sıradan olaylar olmaya başladı. Yapanın yanında kar kalan olaylar olmaya başladı. Allah'ın adaletine inanan insanlarız. Bu şekilde kendilerine uygun bir ortam oluşturulur ve bu ortamda çok rahat, pervasızca hareket edebileceğine inanıyorsa insanlar gerçekten yanılıyorlar. O adalet günün birinde tecelli eder. Bulanık suda balık avlamaya çalışanlar dikkatli olsun. O suda kefal olduğu gibi parmaklarını kapacak piranhalar da olabilir" ifadesini kullandı.

Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut'un sözleriyle ilgili konuşan bordo mavililerin başkanı, "Erol Bulut benim muhatabım değil. Dün maç oynadığımız takımın teknik direktörü. Onun ifadelerini değerlendirecek değilim. Bunu 'O da kim oluyor' babında demiyorum yanlış anlaşılmasın. O turuncu-mavi kıyafetin kendisine çok yakıştığını söyleyebilirim. Bakıldığı zaman göze hoş geliyordu, tekstil yönünden değerlendiriyorum. Ha bir teşvik primi vs., onlar benim konum değil. Ben bunlara girmiyorum. Ancak geçen hafta oynadıkları futbolla bize karşı oynadıkları maçta çok fark vardı" diye konuştu.

Fenerbahçe ile yaptıkları kupa maçında çok iyi ağırlandıklarını dile getiren Ahmet Ağaoğlu, "Gerginliğin maça yansıyacağını zannetmiyorum. Dün akşam da söyledim bu sabah da söylüyorum Türk futbolunda Trabzonspor'un en sıkıntılı olduğu kulübü soracak olursanız herkes Fenerbahçe der herhalde. Geçtiğimiz hafta kendileriyle bir maç oynadık. Fenerbahçe'nin mutlaka kazanmak zorunda olduğu bir maçtı. Sayın Ali Koç da bunu ifade etmişti. 'Elimizde kupa kaldı' demişti. O maçı kazanmak zorundalardı. Gittik, gittiğimiz günün sabahı otelde Sayın Ali Koç aradı, "hoş geldiniz yapabileceğimiz bir şey var mı? Bir ihtiyacınız var mı?' diye sordu. Bu bir gelenektir, örftür, adettir. Misafir takıma bu şekilde davranılması yıllardır süregelen bir gelenektir. Kaldı ki stada 1.5 saat erken gittik biz Fenerbahçe maçında. Hatta biz 3. golde dozu biraz kaçırmışız olabiliriz. Maç bitti geldiler başkan ve yönetim kurulu teker teker tebrik ettiler. O sırada bizim oyuncularımız orta sahada bekliyorlardı herhangi bir gerginlik yaşanmasın tünelde diye. Böyle bir talimat vermiştik futbolcularımıza. Başkan da bunu herhalde yanlış değerlendirdi sanırım, futbolcularımız sevinecek falan sandı. Gelip bana sorunca ben de durumu kendisine izah ettim. Saha tamamen temizlenmeden Ali Koç da tribünü terk etmek istemedi. Bu bir görev anlayışıdır. Ben de Parmak'a bağırdım ve içeri girmelerini söyledim. Herhangi bir sıkıntı yaşanmadan gittiler girdiler içeriye" diye konuştu.

 

Teknik direktör Hüseyin Çimşir'e yönelik yapılan eleştiriler ve eski teknik direktör Ünal Karaman'ın sözleriyle ilgili düşüncelerini dile getiren Ağaoğlu, Ünal Karaman haklıydı. Transfer politikamızı eleştirdi. Önümüzdeki sezon kendisini transfer danışmanı olarak alacağımızı kendisine iletirsiniz. Hocamızın geldiği günden beri mağlubiyeti yok. Bir şeyleri eleştirirken çok dikkat etmek zorundasınız. Hocaya yapılan eleştirileri son derece yersiz buluyorum. Bana göre Türk futbolu genç, ufku açık, kendini yenileyen bir teknik direktör kazanıyor. Genç teknik direktörlerimizin önünü açmak zorundayız. Şu an hiçbir takım çalıştırmayan birbirinden değerli teknik adamlarımız var. Genç isimlere ihtiyacımız var. Tabii ki tecrübesi olan oyunculara da ihtiyacımız var. Geriye yaslanma hastalığı var bu takımın maalesef, kronikleşti. Böylesine radikal bir sistemde yapılması gereken bir şey değil. Göztepe maçından sonra kameraların karşısına geçtiğin zaman böyle deme. Takımı Hüseyin Çimşir hazırlıyor. Önümüzdeki sezon da kendisinden yararlanmayı düşünüyoruz" açıklamasını yaptı.

 


Abdülkadir Ömür ile ilgili de konuşan Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu, "Abdülkadir Ömür'ü kucağıma aldım, ayaklarını yerden kestim otobüse bindirdim. Ufak tefek görünüyor, 70 küsür kiloymuş. E söylesene zamanında. Bayağı ağırmış" dedi.

Sakatlıkları bulunan Uğurcan Çakır, Jose Sosa ve Anthony Nwakaeme'nin durumuna değinen Ağaoğlu, "Uğurcan Çakır Ankaragücü maçında oynayamayabilir. Kulüp doktoru değilim ama gördüğümden söylüyorum. Nwakaeme'nin Galatasaray maçına yetişeceğini düşünüyorum. İlginç bir kas yapısı var zaten. Vücut yapısına baktığınız zaman da bunu anlıyorsunuz zaten. Sosa büyük bir ihtimalle bu hafta takımla birlikte çıkar. Süre alabilecek konumda artık. Hocanın kararı tabii. Rehabilitasyon süreci biraz üzün sürdü. Sosa'nın yokluğunda orta sahada bu sorumluluğu yüklenen olağanüstü performans koyan arkadaşlarımız var. Biz bu kadroya güvenmeseydik zaten bu yola çıkmazdık. Daha iyisini yapabilecek bir oyuncu yapısına sahibiz. Bazı şeyleri düzelteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

"Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu bu sözleri hangi psikoloji ile söyledi?" sorusuna da yanıt veren Ağaoğlu, "Psikolog veya sosyolog değilim. 'Bunlar psikologların cevaplayacağı sorular' diyelim işi ehline bırakalım. Değerlendirmeyi onlar yapsın" diyerek sözlerini tamamladı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Fortuna Düsselforf - Paderborn (0-0) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20