AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Bülent Korkmaz: "Evdeki antrenmanlar bana inandırıcı gelmiyor"

İlk Yayınlanma : 02 May 2020 - 23:25 / Son Güncelleme : 02 May 2020 - 23:35

Bülent Korkmaz: "Evdeki antrenmanlar bana inandırıcı gelmiyor"

ttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, "Futbola Dönüş Öneri Protokolü"nü TRT Spor'a değerlendirdi. 

Konyaspor'un teknik direktörü Bülent Korkmaz'ın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri ise şu şekilde;

''Haziran ortası diyorlar''

"TFF liglerin yeniden başlamasıyla ilgili bir tarih belirlemedi. Ancak bize 'Futbola Dönüş Öneri Protokolü' geldi. Bu protokolde maçlara hazırlanmak için 3 evre sundular bize. Tabi bu protokolü hayata geçirmemiz için maçların ne zaman başlanacağının da belli olması gerekiyor. 'Haziran ortası' diyorlar."

"Küme düşme bu sezon uygulanmasın"

Bu konuyu kulüp yöneticileri ve başkanlar konuşabilir. Biz neticede oların çalışanlarıyız. Biz görevimizi yapmaya çalışıyoruz. Ama bir belirsizlik var, doğal olarak. Biz de fubolcular da bu belirsizliğin bitmesini istiyoruz" 

"Evde yapılan antrenmanlar bana inandırıcı gelmiyor"

"TFF, 'Futbola Dönüş Öneri Protokolü'nü gönderdi, futbolun içindeki bazı isimler de 4 haftada fulbolcuların hazır olacağını söylüyor. Ancak TFF'nin bu protokolünü uyguladığımızda 4 haftada hazır olup olmayacağımızı, yeterli olup olmayacağını bilemiyorum. Söz konusu protokolü normal bir insan için hazırlanmış. Evde yapılan antrenmanlar açık söyleyeyim; bana inandırıcı gelmiyor. Çünkü oyuncular sahada mücadele ediyorlar, tüm eforlarını takım olarak sahada ortaya koyuyorlar. Maç stresi daha farklı oluyor. Yakın temasın olduğu bir oyun.''

''Aradan yaklaşık 1.5 ay geçti, bu süre sezon sonundan yeni sezona geçişten de daha uzun. Hep fiziksel yeterlilikten söz ediliyor, olayın psikolojik yönü de var. Protokolün öngördüğü 4 hafta futbolcular, nasıl hazırlanacak ben teknik direktör olarak bilmiyorum. Protokol çok güzel hazırlanmış ancak antrenman programının 4 haftada nasıl olacağını bilemiyorum. Sezon başındaki program 6 haftalıktır ve takım halinde çalışılır. Bunun içinde hazırlık maçları da vardır. Ama oynayın derlerse çıkıp oynayacağız. Ayrıca işin psikolojik yönü de çok rahat halledilecek gibi görünmüyor. Kaldırımda giderken maskesiz birini görünce yol değiştiriyorsunuz. Bütün futbol dünyasının buna hazırlanması lazım. Bunun da nasıl olacağını şu anda kavrayamıyorum."

''Tek düşüncemiz Konyaspor'u ligde tutmak olacak"

Son haftalarda çıkış içindeydik, İstediklerimiz hemen hemen olmak üzereydi. Tabi bu olay olunca ister istemez futboldan uzaklaştık. Ancak maçlar oynandığı takdirde tek düşüncemiz Konyaspor'u ligde tutmak oalacak"