Bülent Korkmaz: “Kazanamıyorsak bile kaybetmememiz lazımdı”

14 Haziran 2020 21:37- Son Güncelleme - 14 Haziran 2020 21:37
Google news abonelik
Bülent Korkmaz: “Kazanamıyorsak bile kaybetmememiz lazımdı”

Süper Lig’in 27. haftasında deplasmanda Gençlerbirliğine mağlup olan Konyaspor’da Teknik Direktör Bülent Korkmaz, “Kazanamıyorsak bile kaybetmememiz lazımdı” dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Bülent Korkmaz, hem ilk yarı hem de ikinci yarı olarak iyi oynadıklarını ifade ederek, “Kazanacağımız maçı kaybettik, onun üzüntüsü var. Hemen hemen istediklerimizi yaptık. Ama futbol sonuç oyunu, sonucu almadan bu iş olmuyor. 1-0 mağlup duruma düştük, hemen akabinde golü bulduk. Üzerine yüzde 100 bir gol kaçırdık. Gol pozisyonlarına da girdik, değerlendiremedik” diye konuştu.

Oyuncularının üzüntüsünün kazanacakları bir maçı kaybetmek olduğunun söyleyen Korkmaz, “Kazanamıyorsak bile kaybetmememiz lazımdı. Bu da olmadı, bu saatten sonra oyundan önemlisi sonucu alabilmek. İnşallah bundan sonra sonucu da alırız” ifadelerini kullandı.

Pandemi sürecinden ne kadar etkilendikleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Korkmaz, “Herkes fiziksel yeterlilik diye tutturmuş, asıl önemli olan psikolojik olarak nasıl etkilendiğiniz. İkisi beraber olmadan bu iş olmaz” açıklamasında bulundu.

Hoffenheim - Hertha Berlin (0-3) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20