Bülent Uygun'dan hakemlere destek: ''Haklarını helal etsinler''

Ali Bozkurt
01.03.2024 - 22:00 | Son Güncellenme: 01.03.2024 - 23:37

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Kasımpaşa maçından önce yayıncı kuruluş hakkında konuşurken hakemlere de destek açıklaması yaptı. Detaylar...

Bülent Uygun'dan hakemlere destek: ''Haklarını helal etsinler''

AJANSSPOR HABER

Kasımpaşa ile deplasmanda karşı karşıya gelen Sivasspor'da teknik direktör Bülent Uygun, maçtan önce yaptığı açıklamada hakemlere destek verdi. İşte Uygun'un açıklamaları...

''Hakemler hakkını helal etsin''

Maçtan önce açıklama yapan Bülent Uygun, "Bir de yayıncı kuruluşta ucuna değdi değmedi bırakıp bu hakemi tartışmaktan ziyade oyun sistemini, taktiğini, futbolcunun performansını konuşmalı. Hiç kimse konuşuyor mu x takımının oyuncusunun göstermediği performansı? Adamın da umurunda değil ben milyonlar alıyorum eleştiren de yok. Hepimizin kurtuluş noktası hakemler. Hepimiz onlara saldırıyoruz. Haklarını helal etsinler. Bana da çok hata yaptılar. Ama dolayısıyla biz hakemleri bu sistemin dışarısında tutup adil yönetim için bu saydığım projeleri hayata geçirmeliyiz." dedi.

''Hak etmeden 3 puan alacaktık''

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Kasımpaşa maçının ardından yaptığı açıklamada, “Ligin en fazla gol atan 3. takımına karşı gol yemeden maçı bitirdik. Bir iki karambol haricinde pozisyon vermeden maçı bitirdik. Yakaladığımız karşı karşıya pozisyonları değerlendirebilseydik belki de çok hak etmeden 3 puan alacaktık” dedi.

Trendyol Süper Lig’in 28. haftasında Sivasspor, konuk olduğu Kasımpaşa ile 0-0 berabere kaldı. Müsabaka sonrası basın toplantısında açıklamalarda bulunan Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, “Öncelikle Sami Uğurlu Hocama ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Çok iyi bir takım kurmuş durumda. Oyun anlamında çok etkili olabilecek futbolculara sahipler. Böyle bir deplasmanda, ligin en fazla gol atan 3. takımına karşı gol yemeden maçı bitirdik. Bir iki karambol haricinde pozisyon vermeden maçı bitirdik. Yakaladığımız karşı karşıya pozisyonları değerlendirebilseydik belki de çok hak etmeden 3 puan alacaktık. En azından şunu gördük iyi mücadele eden, elindeki kadroyla, sahada uyguladığı varyasyonlarla iyi bir Sivasspor vardı. Futbolcu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Buraya kadar gelip bizi destekleyen taraftarımıza, onların güzelliklerine teşekkür ediyoruz. İnşallah önümüzdeki hafta taraftarlarımızı da tribüne bekleyip kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler