• Diğerleri

Bülent Yavuz: 'İddia ediyorum dört büyükler hakem konuşmasın...'

3 Mart 2018 11:10- Son Güncelleme - 3 Mart 2018 11:10
Google news abonelik
Bülent Yavuz: 'İddia ediyorum dört büyükler hakem konuşmasın...'

Bülent Yavuz, spor gündemine dair Habertürk'e değerlendirmelerde bulundu

BÜLENT YAVUZ: 4 BÜYÜKLER ADETA HAKEM ÖĞÜTME MAKİNELERİ

Türkiye’de hakemlik yapmak deveye hendek atlatmaktan daha zor. Geçmişe dönüp baktığımızda kocaman kocaman kulüp başkanları “Onu istemezuk bunu istemezuk” diyip diyip nice değerli hakemleri bir bir eritmediler mi? Günümüzde de farklı bir görüntü yok. Galip gelince her şey sütliman... Mağlup olunca kıyameti koparmıyorlar mı? 4 büyükler adeta hakem öğütme makineleri... Birinin istediğini öteki istemiyor. Derbi maçlarda illaki yenilen caz yapar, kabak hep hakemin başına patlar. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor kaç kişinin hakemliklerini bitirdi, say say bitmez. İddia ediyorum dört büyükler hakem konuşmasın hem hakemler düzelir hem de debi maç yönetecek hakem sayısı artar.

Şimdi sizde bana diyorsunuz ki Cüneyt’ten, Fırat’tan başka hakem niye yok? Nasıl olsun ki, düzen böyle maalesef. Çuvaldızı batırdık şimdi de iğneyi kendimize batıralım. Biz hakemler yaptığımız işin kıymetini ve değerini bilmiyoruz. Federasyon Başkanı Sn. Yıldırım Demirören diyor ki “Neyiniz eksik. Ekonomik gücünüz Avrupa’da ilk 3’e girer. TFF bütüngücüyle arkanızda korkmayın. Adaleti dağıtın, hak yemeyin, yanınızdayız.”

MHK Başkanı da aynılarını söylüyor. Peki, hakemler ne yapıyor? Bir telaş bir stres... Maç mı yönetiyor, geleceğini mi düşünüyor belli değil. Alttan hakem geliyor elbette. MHK’nin hakem izleme ekibi var, bölge sorumlusu MHK üyeleri var ve harıl harıl çalışıyorlar.

GALATASARAY'A YAKIŞAN BUDUR

Galatasaray müzesini süsleyen kupalarda geçmişi yaşamak, buram buram onu hissetmek geçmiş başkan ve yöneticiler için büyük bir keyiftir. Kongrelerde, divan toplantılarında hesap sorma ve kavga var gürültü var. Boş yere gidip niye üzülsünler. Müze başka bir şey. Niye geldin demezler. Hesap sormazlar. Canın sıkılmaz. Üstüne üstlük kendi zamanında kazanılan kupaları göstererek “Bak bu benim zamanımda kazanılan şampiyonluk kupası” diyecek. Müze açılışı tarihi yaşamaktır. Şeref ve onurdur. Tescilli ve belgeli büyük Galatasaray’dır. Böyle günler kaçırılmaz. Birlik ve beraberliğin temsili bu açılışı ölümsüzleştirir. Bravo Galatasaray’a yakışan da budur.

Premier Lig'de yeni VAR sistemi