• Diğerleri

"Bunu söyleyen şirket gider mi?"

beIN Sports'un Süper Lig yayın sözleşmesi ne zaman sona eriyor? Yayıncı kuruluş mevcut sözleşmeyi uzatmak istiyor mu? Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir açıkladı.
22 Haziran 2020 11:45- Son Güncelleme - 22 Haziran 2020 11:45
Google news abonelik

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, "beIN CEO'su 2 yıl sonra bitecek sözleşmeyi uzatmak istiyor" dedi.

"Sözleşmeyi uzatmak istiyorlar"

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Hürriyet gazetesinden Fatih Çekirge'ye konuştu. Yayıncı kuruluşla ilgili son bilgileri aktaran Özdemir, "Geçen hafta beIN’in CEO’su yönetim kurulumuzun önünde bize aynen şöyle dedi: 'Sayın yönetim kurulu, biliyorsunuz 2 yıl sonra bizim sözleşmemiz bitiyor. Ancak biz 2 yıldan sonrası için de uzatmak istiyoruz.’ Bunu söyleyen şirket gider mi? Tam tersine, sözleşmeyi uzatmak istiyorlar" ifadelerini kullandı.

Ödemeler yapıldı

beIN Sports tarafından cuma günü ilk ödemelerin gerçekleştiğini söyleyen TFF Başkanı Özdemir, "88 milyon lira para söz konusu. Geçen cuma bir ödeme oldu.

 

Salı günü yine ödeme olacak. Her hafta maçlar oynandıktan sonra ödeme yapacaklar. 8 haftada tamamlanacak. Yani bir borç ödememe durumu kesinlikle söz konusu değildir" şeklinde konuştu.

"Ligler tamamlanacak"

beIN Sports'un çekileceği iddialarının neden gündeme geldiğini bilmediğini ifade eden Özdemir, "Onu çıkaranlara sormak lazım. Ben gerçekleri açıklıyorum. TFF üzerine düşen sorumluluğu tarafsızca yerine getiriyor. Ligler tamamlanacak. 

Bu tür dedikodularla liglere gölge düşürmek isteyenler varsa boşuna. Çünkü bu maçlar oynandıkça, takımlar da paralarını alacak. Kim ne derse desin, maçları da özlemişiz. Bırakın oynansın. Dedikodular yerine maçları seyredelim" diyerek sözlerini noktaladı.

Spiker canlı yayında soyundu!