"Burada biraz kopukluk oldu"

2 Haziran 2020 11:40- Son Güncelleme - 2 Haziran 2020 11:40
Google news abonelik

Antalyaspor'un Alman yıldızı Lukas Podolski, Bundesliga'nın geri dönüşü ve 12 Haziran'da başlayacak olan Süper Lig hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Bundesliga ile ilgili konuşan Podolski, "Ülkem Almanya’da futbolun yeniden başlamasına elbette sevindim. İnsanlar bizi yani Almanlar’ı makine olarak görüyor. Bu noktaya gelmemizin nedeni bir planımızın ve bir sistemimizin olmasının yanı sıra birlikte hareket etmemiz. Almanya’da federasyon, kulüpler ve siyasi otorite birlikte hareket ettiler, uyum içinde çalıştılar" dedi.

Fanatik'e konuşan ve Türkiye'de futbolun geri dönmesini değerlendiren Alman yıldız, “Oradaki oyuncularla ya da futbolun içindeki diğer insanlarla konuşma fırsatı bulamadım. Sonuçta ben Türkiye’deyim ve Antalyaspor’un oyuncusuyum. Buraya odaklanmış durumdayım. Almanya maçlara başladı ama daha sonra belki farklı bir durum olacak ve yeniden duracaklar. Bunu bilemeyiz ama onlar bu noktaya gelmeyi başardılar. Türkiye’de de bir an önce futbola dönmek istiyorum. Sahaya çıkmak ve takım arkadaşlarımla 3 puan için mücadele etmek istiyorum. Türkiye’de dönüş için tarih var ama iyi bir planlama şart. Herkes birlik içinde çalışırsa, futbolu tekrar sağlıklı şekilde geri getiririz. Bazı takımlar idmanlara daha önce başlarken, bazıları daha geç başladı. Burada bir kopukluk oldu” diye konuştu.

12 Haziran'da başlayacak olan Süper Lig'in başlangıç tarihinin ertelenebileceğini söyleyen Podolski, “Bazı takımlarda korona vakaları tespit edildi. Tüm testlerin 2-3 hafta önceden yapılması gerekiyordu. Oyunculardan birinde korona çıkınca; 14 gün söz konusu, oyuncu ve takım karantinaya girecek. 12 Haziran’a kadar nasıl hazır hale gelinecek hep birlikte göreceğiz. Belki yeni bir erteleme de olabilir. Bazı soru işaretleri elbette var ve gerekirse, çok fazla risk almamak gerektiğini düşünüyorum" açıklamasını yaptı.

Bu süreçte kulübü Antalyaspor’un harika bir iş çıkardığını vurgulayan Podolski, “Kulübümüz tüm kurallara uyuyor. Yönetimimiz de bizleri korumak ve maçlara kadar hazır hale gelmemiz için en iyisini yapıyor. Biz Antalyaspor olarak idmanlarımızı sürdürüyoruz. Ancak futbolun resmen yeniden başlamasını sadece Antalyaspor sağlamayacak. Diğer 17 kulübün ve federasyonun da bu süreçte yapacakları da çok önemli” ifadelerini kullandı.