AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Sergen Yalçın: Buradan Tümer'e sevgilerimizi... Hadi yine iletelim!

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 08 Eyl 2021 - 21:57 / Son Güncelleme : 08 Eyl 2021 - 23:28

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın geçen sezon polemik yaşadığı eski takım arkadaşı Tümer Metin hakkında ilginç bir ifade kullandı. İşte detaylar...

Sergen Yalçın: Buradan Tümer'e sevgilerimizi... Hadi yine iletelim!

AJANSSPOR-HABER

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Haber Global'e ses getiren açıklamalarda bulundu. Yalçın'ın sözleri arasında ilgi çeken bir konu eski takım arkadaşı Tümer Metin hakkındaki ifadeleri oldu. 

Sergen Yalçın: Güzellik bizde kalsın

Yalçın, "100. yıldaki golü Tümer Metin abartıyor. Topu biraz yanlışlıkla uzağa attım. İsteyerek o topu öyle atabilecek yetenek var mı?" derken gülerek şunları söyledi: "Tümer'e buradan sevgilerimizi iletelim diyeceğim ama biliyorsun durumları. Yine de iletelim, güzellik bizde kalsın."

Tümer Metin, Sergen Yalçın için ne demişti?

Beşiktaş'ın iki eski futbolcusu geçtiğimiz sezon polemik yaşamıştı. Tümer Metin yorumculuk yaptığı TRT Spor'daki Stadyum programında Sergen Yalçın için "Beşiktaş'ın efsanesi diye hocalık yapıyor orada. Liyakat bitmiş Beşiktaş'ta" demiş ve bu sözleri siyah-beyazlı camiada tepki çekmişti.

'Buna Tümer Metin karar veremez'

Sergen Yalçın ise kendisine şu sözlerle cevap vermişti: "Beşiktaş'ta tek efsane ben değilim. Benim bir sürü takım arkadaşım var. Onlar da hoca olabilirdi buraya. Öyle bir şey varsa herkes buraya hoca olabilir. Tümer Metin'in sözlerini bana akşam söylediler. Ben önce inanmadım. 'Tümer böyle laflar kullanmaz' dedim. Takım arkadaşım ve sürekli konuştuğum biri. Bu işte kimin yeterli olup olmadığına kim karar veriyor? Tümer buna karar verebilecek kapasitede mi? Hiç teknik direktörlük yapmış mı, bir takımı çalıştırmış mı?" 

Öte yandan Tümer Metin'in, Sergen Yalçın'ın açıklamasından sonra attığı tweette "İyi ki uzun atmış ona yakıştı şampiyonluk golü" yazarak 100. yıl şampiyonluğundaki paslaşmayı anımsatan ve aralarındaki buzları eriten mesajı dikkat çekti.