Galatasaray'da seçim ne zaman, olacak mı? Burak Elmas açıklayacak

02.05.2022 - 15:23 | Son Güncellenme: 02.05.2022 - 16:52

Başkanlık bilmecesi süren Galatasaray'da yönetim, saat 17.00'de toplanma kararı aldı. Burak Elmas'ın seçim tarihini ilan etmesi bekleniyor. İşte detaylar.

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

Galatasaray'da başkanlık bilmecesi sürerken son dakika açıklama geldi. 30 Nisan'da yapılması planlanan başkanlık seçiminin İstinaf Mahkemesi'nin koyduğu tedbir kararı gereğince iptal edilmesinin ardından, Başkan Burak Elmas yönetimi saat 17.00'de toplanma kararı aldı. 

Burak Elmas'ın seçim tarihini ilan etmesi bekleniyor

Galatasaray başkanlık seçimi ne zaman? sorusu son gelişmeler ile takip ediliyor. 10. Asliye Mahkemesi, Galatasaray’ın 26 Mart’ta yapılan mali genel kurulun iptali ve 30 Nisan'da gerçekleşecek seçim için ihtiyati tedbir kararı vermişti. Seçim bilmecesi sürerken, Galatasaray yönetimi bugün saat 17.00'de toplanma kararı aldı. Burak Elmas'ın seçim tarihini ilan etmesi bekleniyor.

 

Toplantıdan 4-11 Haziran çıkacağını söylemişti

Burak Elmas, daha önceki açıklamasında seçim tarihini 4-11 Haziran olarak belirlediklerini ve bu kararı, Pazartesi günü yapılacak toplantı sonrası ilan edeceklerini duyurmuştu. Elmas, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "İki tarih var. Biri 21-28 Mayıs başkan adaylarının istediği tarih. Benim de bu dilekçelerin toplanması için destek verdiğim 4-11 Haziran tarihleri. Bu iki tarih arasında bir karar vermemiz gerekiyordu. Biz Pazartesi, bu konuda 4-11 Haziran olarak bir karar alacağız. Yürürlüğe de sokacağız. Galatasaray'da seçim olacak. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım bu koltuklarda oturmayacağız."

Galatasaray'da seçim süreci boyunca neler yaşanmıştı?

10. Asliye Mahkemesi, Galatasaray’ın 26 Mart’ta yapılan mali genel kurulun iptali ve 30 Nisan'da gerçekleşecek seçim için ihtiyati tedbir kararı vermişti. Valilik, 26 Mart'da düzenlenen olağan mali genel kurulda usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle dava açmış ve 10. Asliye Mahkemesi, 30 Nisan 2022'de gerçekleşmesi beklenen olağanüstü seçimli genel kurul toplantısının tedbiren durdurulmasına karar vermişti.

Davacı Fırat Develioğlu'nun, davalı Galatasaray Spor Kulübü Derneği'ne açtığı dernek genel kurulunun iptali istemli dava dilekçesini inceleyen İstanbul 10. Asliye Hukuk Mahkemesi tensip kararına varmıştı.

İlgini Çekebilir
Galatasaray'a bir şok daha! Transfer yasağı...
Habere Git

Seçim iptal oldu

Galatasaray Spor Kulübü, Asliye Hukuk Mahkemesi'nin verdiği karara itiraz etti. İtiraz sonrası yapılan duruşmanın ardından seçimdeki tedbir kararı kalkmış ve seçim süreci devam etmişti.

Seçim maratonunda 2 güne girilirken yeniden başvurulan üst mahkeme, seçime tedbir konulmasına hükmetti ve seçim iptal oldu

Senin için hazırladığımız haberler