AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Burak Elmas İlk Kez Açıkladı! Transfer Ve Selçuk İnan-Necati Ateş Kararı

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 05 Oca 2022 - 09:16 / Son Güncelleme : 05 Oca 2022 - 09:24

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Fatih Terim'le ilgili ayrılık iddiaları, toplantıda konuşulanlar ve transfer hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İŞte detaylar...

Galatasaray'dan son günlerde Fatih Terim ile ilgili ortaya atılan ayrılık iddiaları ve ligin ilk yarısındaki kötü gidişat sonrası sarı-kırmızılı camianın başkanı Burak Elmas, Milliyet'e çok kritik açıklamalarda bulundu.

"Hocanın ayrılığı görüşülmedi"

Denizlispor maçının ardından teknik direktör Fatih Terim ile yaptıkları konuşmayı anlatan Başkan Elmas, “İlk yarıyı değerlendirdik. 3 yıllık yazılı bir planımız var. Bunun neresindeyiz ve hızlandırmak için neler yapabiliriz; bunları konuştuk. Hocanın ayrılığı görüşülmedi. Zaten ilk günden beri elimi rahatlatan bir tavır içinde” diye konuştu.

"Bu durumda transfer yapamayız"

Transfer yetkisinin ilk günden itibaren yönetim kurulunda olduğuna dikkat çeken Galatasaray Başkanı Burak Elmas, “Yaz döneminde de kulüp başkanlarıyla direkt ben görüştüm. Ancak transfer mali şartlara göre söz konusu... Bütçe boşaltabilirsek gündeme gelir. Herhangi bir oyuncumuza teklif gelmiş değil. Bu durumda transfer yapamayız” yorumunu yaptı.

"Yardımcıları konusunda son karar hocanındır"

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Fatih Terim’in yardımcılarını beğenmedikleri yönündeki konunun da kamuoyuna yanlış aktarıldığını dile getirdi. Selçuk İnan ve Necati Ateş gibi iki değerli eski sporcunun Terim’in yardımcılığını yaptığını söyleyen Elmas, “Biz bu konuda fikirlerimizi söyleriz ama son karar hocanındır” ifadesini kullandı.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde dün, teknik direktör Fatih Terim ile bir görüşme yaptı. Elmas, toplantı sonrasında, “Galatasaray’ın geleceğine yönelik cesaret gerektiren kararları almaya devam edeceğiz. Galatasaray değerleri etrafında ben değil, biz ve Galatasaray diyen kalabalık ile yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Ahmet Özdoğan: "Terim'i yeni mi tanıyorsunuz?"

Galatasaray eski başkan adaylarından Ahmet Özdoğan, yönetimin Fatih Terim’e karşı net bir tavır alması gerektiğini söyledi. Özdoğan, “Devam etmek istemiyorlarsa hocanın yüzüne söyleyecekler. Bu kadar basit. Konu ne kadar uzarsa zarar verir. Fatih Terim’i yeni mi tanıyorsunuz! Nasıl geldiysen ve plana, projeye sadık kalmıyorsan nedenlerini açıklarsın” diye konuştu.

Doğan Hasol: "Hoca bugün mü başlıyor?"

Galatasaray’ın eski 2. Başkanı Doğan Hasol, Fatih Terim’i destekleyecek bir yorumda bulundu. Hasol, “Fatih Hoca yeni mi geldi Galatasaray’a? Bugün mü başlıyor? Bunca zamandır İmparator. Yeni mi yapacak reformları” yorumunu yaptı.

Hayrettin Kozak: "10 kuruş harcayacak halimiz yok"

Sarı-kırmızılı camianın etkili isimlerinden Hayrettin Kozak, Fatih Terim’in özellikle kendi kulübünün iletişim kanalları varken sosyal medyasından beyanat vermesini yadırgadığını dile getirdi. Galatasaray Divan Kurulu üyesi, “Açıklamadan anlaşılan, ayrılma gibi bir niyeti yok. Başkan ile hocanın beraber basının karşısına çıkıp açıklama yapması gerekirdi” diye konuştu. Transferin asla yapılmaması gerektiğini söyleyen Kozak, “10 kuruş harcayacak halimiz yok” dedi.

Köksal Ünlü: "Galatasaray duvarı onların üstüne yıkılır"

Galatasaray’ın son yönetiminden istifa eden Köksal Ünlü, Fatih Terim’e büyük destek verdi. Ünlü, “Hoca ne savaşlar gördü, geçirdi. Bu yaşananlar, olsa olsa tatbikat olur ona... Fatih Terim’i tanımayan ama çok iyi tanırmış havasında olan haramiler hariçten gazel okuyup, arkadan dolarak iş tutmaya kalkarsa, Galatasaray duvarı onların üstüne yıkılır. Herkes işine baksın” paylaşımında bulundu.