AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Burak Elmas, karşılıklı anlaşma dedi, tek taraflı fesih olduğu ortaya çıktı

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 13 Oca 2022 - 21:44 / Son Güncelleme : 14 Oca 2022 - 13:07

Galatasaray'da Fatih Terim bilmecesi devam ediyor. Burak Elmas, karşılıklı anlaşarak ayrıldık dedi, Fatih Terim'in paylaşımında tek taraflı fesih olduğu gözüktü. İşte detaylar...

AJANSSPOR HABER

Galatasaray'da Fatih Terim, taraftara sosyal medya üzerinden veda etti. Tecrübeli teknik adam 'Galatasaray’daki ilk imzam ve son imzam…' paylaşımını yaptı ve paylaşımda tek taraflı fesih dikkat çekti. İşte detaylar...

Burak Elmas’ın “Karşılıklı Anlaşarak Ayrıldık” dediği Fatih Terim’in paylaştığı görselde sözleşmenin kulüp tarafından tek taraflı fesih edildiği ortaya çıktı.

Burak Elmas ne demişti?

"Ayrılık olaylı olmadı. Fatih hoca, ilk önce çok sevdiğim biri ve divan kurulu üyemiz, teknik direktörümüz. Yollarımızı ayırmamız da Galatasaray'a yakışır bir şekilde oldu. Hocamızla aramızda son derece Galatasaray'a yakışan konuşmalar oldu. Hepimiz Galatasaray'ın iyiliğini istiyoruz ama sonuçta ben başkanım ve en doğru kararı vermek için görevli benim. Hocamızla yaptığım görüşmeyi ekip arkadaşlarım dahil, kimseye anlatmadım. Hem hocamıza duyduğum saygıdan hem de geçmişte bu tür ayrılıkların Galatasaray'a bazen yakışmaması sebebiyle bunu böyle yaptım. Yola çıkarken boş mukaveleye imza atmıştık. Birçok haber gerçeği yansıtmıyor. Tazminat konusunda hocamızın talebi olmadı. Kontrat ölçüsünde gerekeni yapacağımızı söyledim ama hocamız, asla böyle bir talebi olmayacağını söyledi."

İŞTE  O DETAY

15 dakikalık görüşme sonrası ayrılık

Başkan Burak Elmas'ın, Nef Stadı'nda 68 yaşındaki teknik adamla gerçekleştirdiği 15 dakikalık görüşmenin ardından 4. Fatih Terim döneminin bittiği açıklanmıştı.

Florya'da da ayrılıklar

Terim ile yolların ayrılmasının ardından Florya'da büyük değişimin yaşandı. Tecrübeli çalıştırıcıya yakın isimler ayrıldı, bazılarıysa istifası cebinde dolaşıyor.

İsim isim son durum

Sarı kırmızılı takımda son olarak Futbol A Takım İdari Direktörü Şükrü Hanedar, Futbol İdari ve Sportif Koordinatörü  Fatih İbradi görevini bıraktığını açıkladı. Fatih Terim'in yardımcısı Necati Ateş, Galatasaray'a veda mesajı yayınladı. Diğer yardımcı Selçuk İnan'ın istifa edeceği belirtiliyor. Futbol A Takımı İdari Direktör Yardımcısı Hakan Balta'nın da Terim'in ayrılığı sonrası görevi bırakması bekleniyor.