Metin Öztürk: "Seçimde Kimseyle Birleşmeyeceğim, Tek Adayım" | G.Saray Haberleri

İsa Kethüda
27.03.2022 - 13:23 | Son Güncellenme: 27.03.2022 - 13:37

Son dakika Galatasaray haberleri... Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Metin Öztürk, seçimde aday olacağını ve kimseyle birleşmeyeceğini söyledi. Detaylar.

AJANSSPOR-HABER

Galatasaray Spor Kulübü 2021 yılı olağan genel kurulunda Burak Elmas başkanlığındaki yönetim kurulunun 22 Haziran 2021 - 31 Aralık 2021 dönemi mali yönden ibra edilirken, idari yönden ibra edilmedi.

En geç 30 gün içinde seçime gidilecek

En geç 30 gün içinde seçime gidecek olan Sarı kırmızılı takımda Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Metin Öztürk, seçimde aday olacağını açıkladı.

"Tek adayım"

A Spor'a konuşan Öztürk, "Seçimde kimseyle birleşmeyeceğim, tek adayım. Projelerim ve ekibim hazır, seçimde kimseyle birleşmeyeceğim" şeklinde konuştu. 

İbra etmeyeceğim demişti

Bilindiği üzere, Metin Öztürk genel kurul öncesi yaptığı açıklama ile başkan Burak Elmas ve yönetimini ibra etmeyeceğini söylemişti. 

"Galatasaray tarihinin en kötü yönetimi"

Öztürk, "Galatasaray tarihinin en kötü yönetimi mali ve idari olarak ibra etmeyeceğim" ifadelerini kullanmıştı.

Öztürk 893 oy almıştı

Metin Öztürk, 19 Haziran 2021'de Burak Elmas, Eşref Hamamcıoğlu, Yiğit Şardan ve İbrahim Özdemir ile Galatasaray'da başkanlık yarışına girmiş, yüzde 55.32'lik katılımın olduğu kongrede Elmas, 1541 oyla başkan seçilirken; Öztürk ise 893 oy almıştı.

Diğer adaylar

Öte yandan, sarı kırmızılı kulüpte başkanlığa aday olması beklenen diğer isimler şöyle:

  • Dursun Özbek
  • Ünal Aysal
  • Eşref Hamamcıoğlu
  • Abdurrahim Albayrak
İlgini Çekebilir
Galatasaray seçime gidiyor! Başkan adayları kim olacak?
Habere Git

Burak Elmas aday olabilecek mi?

İbra edilmeme halinde mevcut Başkan ve yönetim, kararı mahkemeye taşıyarak iptal davası açabilir. Lehte karar çıkması halinde seçim kararı alıp yeniden aday olabilir ancak Burak Elmas, daha önce yaptığı açıklamalarda bunu yapmayacağını ve ibrasızlık halinde seçime gideceğini söylemişti. Doğrudan seçim kararı alınması halinde Elmas aday olamayacak.

İlgini Çekebilir
Metin Öztürk'ten Burak Elmas yönetimine: "İBRA ironimizi anlamayanlara..."
Habere Git
Senin için hazırladığımız haberler