AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Nihat Kırmızı'dan Galatasaray'da Seçim ve Burak Elmas Hakkında Açıklama

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 20 Nis 2022 - 18:08 / Son Güncelleme : 20 Nis 2022 - 18:29

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Kırmızı, Burak Elmas'a yapılan istifa çağrıları ve seçimin ertelenmesiyle ilgili açıklamalar yaptı. İşte detaylar.

AJANSSPOR HABER

Galatasaray'da Burak Elmas yönetiminin idari yönden ibra edilmemesinin ardından seçim süreci başlamış ve Metin Öztürk ile Eşref Hamamcıoğlu, başkanlığa aday olmuştu. Fırat Develioğlu'nun yaptığı itiraz sonucu 10. Asliye Mahkemesi tarafından verilen karar, 30 Nisan'daki seçimin iptalini gündeme getirdi.

Nihat Kırmızı Radyospor'a konuştu

Galatasaray Sportif AŞ. Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Kırmızı, Radyospor'da canlı yayın konuğu olurken, Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı. Nihat Kırmızı, Burak Elmas için yapılan istifa çağrıları ve 30 Nisan'da yapılması planlanan seçimin iptali ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

"Yönetimin iradesi dışında açılan bir dava"

Nihat Kırmızı, şunları söyledi: "Yönetimin iradesi dışında açılan bir dava. Üyemizin açtığı dava var. Avukatlarımız sürece müdahale etti. Hiç kimse yorum yapmasın. Bilgi kirliliği olmaması adına bunu söylüyorum."

"Biz seçimin yapılmasını istiyoruz"

"Galatasaray'ın çok güçlü avulatları var. Biz yönetim olarak 30 Nisan'da seçimin yapılmasını istiyoruz. Bizim irademiz belli. Bu açılan dava bizim irademizin dışında... Galatasaray'da bir kaos ortamı oluşturulmaması gerekir”

"İstifa bir plan değil, kaostur"

Burak Elmas yönetiminin seçimin iptal edilmesi durumunda planının ne olduğunun sorulması üzerine Kırmızı, şöyle konuştu: “Şu anda herhangi bir plan yok. Önce Cuma günü 11.00'de yapılacak mahkemenin sonucunu beklemek gerek. İstifa bir plan değil. Bir kaostur."

"Burak Elmas sonraki seçimde aday olabilir"

"Yeni bir takvim oluşturulacaksa yine bunu Burak Elmas ortaya koyacak. Yeni seçim takvimi olacaksa Mali Genel Kurul yeniden yapılcak ve Burak Elmas sonraki seçimde aday olabilir. Yönetim istifa etsin demek doğru değil."

"Kimse Galatasaray’ı kaosa sürüklemesin"

"Yönetim hep 30'unda seçim yapılacağı düşüncesiyle hareket etti. Şimdi '30 Nisan’da seçim olmuyor, Burak Elmas istifa etsin, öyle seçime gidelim' demek, Galatasaray’ı kaosa götürmekten başka bir amaca hizmet etmez. Kimse Galatasaray’ı kaosa sürüklemesin."