AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Burak Elmas’tan transfer açıklaması! Morutan ve Ghezzal...

Ajansspor Editör
Ramazan Dengiz
İlk Yayınlanma : 28 Tem 2021 - 13:48 / Son Güncelleme : 29 Tem 2021 - 01:00

Son dakika haberleri... TFF Olağan Genel Kurulu'nda Galatasaray Başkanı Burak Elmas açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Burak Elmas’tan transfer açıklaması! Morutan ve Ghezzal...

AJANSSPOR - HABER

 

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Ankara'da düzenlediği genel kurul toplantısı sona erdi. Galatasaray Başkanı Burak Elmas da diğer kulüp başkanları gibi konuşmasını yapmak için kürsüye çıktı. Federasyonun içinde bulunduğu sorunlardan kulüplerin desteğiyle çıkacağını vurgulayan Elmas, birlik çağrısında bulundu. Genel kurul sona erdikten sonra basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Elmas, "Eğer istediğimiz değişimler olmazsa gereken tepkiyi göstereceğiz" vurgusunda bulundu. Ayrıca, Morutan ve Ghezzal konusuna da değindi. İşte, Galatasaray Başkanı Burak Elmas'ın açıklamalarından satır başlıkları...

"Adaletten yana şikayeti olmayan..."

Çözümlerin kısa zamanda elde edilebilmesi için bütün irademizi çözümlerin arkasına koymaya devam edeceğiz. Bugün aramızda bulunan kulüplerden adaletten yana şikayeti olmayan kimse yok.

"Yapmak zorundayız..."

Artık cesur davranmak, değeri düşmeye devam eden Türk futbolunu buradan çıkartmak ve rekabeti sahaya indirmek; federasyonun yapacağı denetimi de eksiksiz, herkesi sağlayacak şekilde yapmak zorundayız.

"Federasyon bizleri temsil ediyor..."

Bu sorunlar sadece Süper Lig kulüplerinin sorunları değil. Tüm kulüplerin sorunları. Bugün çok ciddi bir vergi sorunuyla boğuşuyoruz. Verimli toplantılar yapılıyor ama yetmez. Kısa zamanda diğer sorunlar üzerine çözümler üretmemiz lazım. Federasyon bizleri temsil ediyor.

"Kaos sezonuna gireceğiz..."

Mevzu bahis Türk futbolu. Burada hep beraber cesur olarak Türk futbolunu bu kaostan çıkarmamız lazım. Pandemi yeni bir şey değil. Kronikleşmiş tüm problemleri (Vergi, yayıncı, hakem) halletmezsek yeni kaos sezonuna gireceğiz.

Bugün biz Türkiye Futbol Federasyonu’nun idare etmesini değil, yönetmesini istiyoruz. Ve bizler adına yönetmesini istiyoruz.

"Destek olacağız..."

Eğer yayıncı kuruluşla bir problem varsa, federasyon bu sorunu halledemiyorsa; bir sorun varsa biz de kulüpler olarak yardımcı oluruz. Bu formülde biz her zaman destek olacağız. Ayrıca, tüm kulüplerin haklarını kendi hakkımız olarak görüyoruz. Dolayısıyla tüm kulüplerimizin bu anlayışla hareket etmesini rica ediyoruz.

"Önemli bir kazanım elde ettik..."

Başkan yardımcımız Rezan Epözdemir'e teşekkür ederim. Sabaha kadar çalıştık. Tahkim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun seçimle göreve gelmesine ilişkin önergenin kabulü tarihi bir karardır. Hukuk kurullarının bağımsızlığı konusunda oy birliğiyle adım atıldı. Önemli bir kazanım elde ettik. Galatasaray da bunda önemli bir rol oynadı. Umarım aynı hamleleri görmeye devam ederiz.

"Tepki vermeye devam edeceğiz..."

Biz 5-6 konu ilettik. 2 konuda önemli adım attılar. Statü değişikliği, Nihat Özdemir televizyon yayın hakları konusunda açık bir niyet beyan etti. Biz bu niyetin devam edeceğini ümit ediyoruz. Bu sebeple ibra konusunda çekimser kalarak oy kullanmadık. Biz çözüm odaklıyız. Bu çözümler yerine getirilirse zaten Türk futbolu için çok iyi olacak. Çözümlerde aksam olursa duruşumuzu Galatasaray'a yakışır şekilde yapacağız, tepki vermeye devam edeceğiz.

"Hızlı devam edeceğiz..."

Türk futbolunun başka bir şansı kalmadı. Ya yukarıya gidecek ya da daha da aşağılara gidecek. Galatasaray her dönem önemli bir rol oynamıştır. Galatasaray burada oynaması gereken rolü en güçlü şekilde oynayacaktır. Türk futbolunun ileri gitmesi için güçlü iradesini ortaya koyacak. Bugün güzel bir başlangıç oldu. Ama yetmez, devam edeceğiz ve hızlı devam edeceğiz. Eğer istediğimiz değişimler olmazsa gereken tepkiyi göstereceğiz.

Transfer çalışmaları sürüyor

Görüşmekte olduğumuz birçok oyuncu var. Morutan uzun zamandır listemizde olan bir oyuncu. Ama herhangi bir teklifimiz olmadı. Alternatifler üzerinde görüşüyoruz. Taraftarı bitmemiş bir transferle heyecanlandırmak  istemiyoruz. Hocamızla beraber, çalışanlarımızla, yönetimimizle ciddi bir transfer çalışması içerisindeyiz. Bugün yarın birkaç iyi haberle daha onlara dönme şansımız olacak. Ghezzal'ı hocamız çok istedi ama bu Ghezzal'ın son sözleşmesi olacak ve masadaki rakam 3.8 milyon euro! Galatasaray böyle bir yükün altına girmeme kararı aldı. Hocamız da bu kararımızı saygıyla karşıladı

Rachid Ghezzal kaç yaşında?

Cezayir asıllı Fransız Rachid Ghezzal, 1992 yılında Fransa'nın Decines-Charpieu kentinde dünyaya gelmiştir. 29 yaşındadır. Kariyeri boyunca Olympique Lyon, Monaco, Leicester City, Fiorentina ve Beşiktaş gibi takımların formasını giymiştir.