"Burak Yılmaz rol model, Mustafa Kapı'yı tanımıyorum"

Lille, Fransa Ligi'nde bu hafta Marsilya ile karşı karşıya gelecek. Maç öncesinde teknik direktör Galtier, Burak Yılmaz ve Mustafa Kapı hakkında konuştu. Galtier, Burak'tan övgü dolu sözlerle bahsetti. Mustafa Kapı için ise dikkat çeken bir ifade kullandı.
18 Eylül 2020 14:59- Son Güncelleme - 18 Eylül 2020 14:59
Google news abonelik
"Burak Yılmaz rol model, Mustafa Kapı'yı tanımıyorum"

DIŞ HABER-AJANSSPOR

Fransa Ligi ekiplerinden Lille, son olarak Beşiktaş’ta forma giyen Burak Yılmaz ve Galatasaray ile anlaşamayan Mustafa Kapı’yı transfer etti. Lille Teknik Direktörü Christophe Galtier, iki futbolcuyla alakalı dikkat çeken sözler söyledi.

“Burak Yılmaz rol model bir oyuncu”

Galtier, golcü futbolcu Burak Yılmaz’a övgüler yağdırırken, ”Burak Yılmaz gibi bir oyuncuya sahip olduğunuzda genç oyunculara rol model olarak sunacak birileri takımda oluyor. Burak Yılmaz’ı transfer edebildiğimiz için şanslıyız. Burak, yaş aldıkça daha fazla çalışan bir futbolcu” ifadelerini kullandı.

Burak Yılmaz ile nasıl anlaşıyorlar?

Lille’i çalıştıran Galtier, Burak Yılmaz ile nasıl iletişim kurduğu sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Takımda 1 yıldan fazla süredir bulunan oyuncuların hepsiyle zaten Fransızca anlaşabiliyoruz. Botman ve Burak gibi yeni transferlerle de İngilizce iletişim kuruyoruz.”

“Mustafa Kapı’yı tanımıyorum”

Marsilya maçı öncesindeki basın toplantısında Galtier’in yine yeni transferlerden biri olan Mustafa Kapı ile ilgili söylediği sözler ise çok dikkat çekici. Zira Galtier, ”Mustafa Kapı’yı size anlatamam. Çünkü kendisini tanımıyorum. Bizimle antrenman yapmıyor” ifadelerini kullandı.

Burak Yılmaz, Lille’de kaç maçta oynadı?

Yeni takımı Lille’de Burak Yılmaz şu ana kadar 3 maçta 297 dakika süre aldı ve 1 asiste imza attı. Lille kadrosunda Burak Yılmaz dışında, Mehmet Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı da forma giyiyor.