AjanssporAjansspor uygulamasını indir

“Burak Yılmaz saha içindeki teknik direktörümüz!”

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 04 Haz 2021 - 23:00 / Son Güncelleme : 04 Haz 2021 - 23:17

A Milli Takımımızın Teknik Direktörü Şenol Güneş, formu ve liderliğiyle adından söz ettiren Burak Yılmaz’a ilginç bir övgüde bulundu. İşte detaylar…

“Burak Yılmaz saha içindeki teknik direktörümüz!”

AJANSSPOR-HABER

Şenol Güneş, Milli Takım’ın geçmişte oynadığı bazı maçlar ve kadrodaki futbolcularla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. NTV’ye röportaj veren A Milli Takım Teknik Direktörü öncelikle Burak Yılmaz’a değindi.

'Burak Yılmaz aklıyla oynuyor'

Deneyimli teknik adam, “Burak Yılmaz, aklıyla oyunu yönlendirebiliyor. Bence saha içindeki teknik direktör Burak” ifadelerini kullanarak, 35 yaşındaki yıldızın liderliğine ne derece güvendiğini ortaya koydu.

Hakan Çalhanoğlu'na: Herkes sana muhtaç

Şenol Güneş, kadromuzdaki bir diğer yıldız Hakan Çalhanoğlu'na ise, “Sen öyle bir oyuncusun ki herkes sana muhtaç olur" dediğini anlattı.

'Fransa maçı Andorra'dan kolay oldu'

A Milli Takımımızın başarılı çalıştırıcısının açıklamalarından satırbaşları şöyle: “Biz temaslı oyunu sevmiyoruz. Bunu Letonya maçında da gördük. Biz futbol oynamayı istiyoruz. Hakem de buna izin verdiği zaman sinir ortaya çıkıyor. Fransa maçı Andorra maçından daha kolay oldu. 

'Hayali büyük olanın imtihanı da büyük olur'

İzlanda maçı sonrası oyuncuların üzüldüğünü gördüm. Bu tarz kayıplar bazen iyi oluyor. Bazen oluyor bunlar futbolda. Kaybettik ama gelecek maçları kazanmak için duygu yoğunluğunu iyi bilmek lazım. Hayali büyük olanın imtihanı da büyük olur

 

'İzlanda'da tutulan fırçayı görmedim'

İzlanda’daki havalimanında o dönem kadroda futbolcu olarak bulunan Emre Belözoğlu’na mikrofon yerine fırça uzatılmasına değinen Güneş, “Ben fırça olayını bilmiyordum. Uzun süre seyahat ettik o gün, yorulduk. Bir de bizi havaalanında kasıtlı olarak uzun süre tuttular. Bunu kazanmak için yaptıklarını düşünüyorum” dedi.

'Selamla dik durduğumuz gösteriyoruz'

Ay-yıldızlı futbolcularımızın sahada asker selamı vermesini yorumlayan Şenol Güneş, “Ülkemizde gözü olan biri varsa, hep birlikte ayağa kalkan bir ülkeyiz. Biz askerimize ve insanımıza selam veriyoruz. Bize yapılan kötülükler karşısında dik durduğumuzu göstermeye çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.