Fortuna Sittard'tan Burak Yılmaz Takım Otobüsünde Kavga Olayını Doğruladı

Akın Ungan
30.09.2022 - 20:19 | Son Güncellenme: 30.09.2022 - 20:49

Fortuna Sittard takımında forma giyen Burak Yılmaz, takımda birçok şeye onun karar verdiğine dair iddiaları ve takım otobüsünde kavga olayını yanıtladı.

Beşiktaş'tan ayrıldığı dönemde Fransa'nın Lille takımına imza atan ve Ligue 1 şampiyonluğu yaşayan Burak Yılmaz, bu sezon başı Hollanda Ligi ekiplerinden Fortuna Sittard'a transfer oldu. Yeni takımıyla çıktığı 7 maçta 4 gol 1 asist kaydeden tecrübeli santrfor, ligin en çok konuşulan oyuncuları arasında yer aldı.

Burak Yılmaz, ESPN Hollanda'ya önemli açıklamalarda bulundu. Fanatik'in derlediği habere göre başarılı golcü, Fortuna Sittard'ta ilk 11'i kendisinin oluşturduğuna dair iddialar, takım otobüsünde çıkan kavga olayı, teknik direktör Sjors Ultee'nin ayrılışı hakkında sorulan sorulara cevap verdi.

"Ultee ile aramızda bir sorun olduğunu hiç düşünmemiştim"

Fortuna'nın lige kötü başlangıcı sonunda görevine son verilen teknik direktör Sjors Ultee ile arasında sorun olduğu iddiaları üzerine Burak Yılmaz, "Aramızda bir sorun olduğunu hiç düşünmemiştim. Tabii ki onun veya etrafındakilerin bu konuda ne söylediğini bilmiyorum ama onunla kötü bir deneyimim olmadı." ifadelerini kullandı.

"Ben burada sadece bir oyuncuyum"

Ultee hakkında konuşmasına devam eden Burak, "Şimdi yolda yürüdüğünü görsem, gider ona sarılırdım. Ayrılığı tamamen kulüp yönetim kurulu tarafından alınmış bir karar. Sonuçta ben burada sadece bir oyuncuyum. Üstümde başkan, teknik direktör var, bu işin sorumluları bunlar. Benimle ilgisi olmayan ve futbolda olan bir karardır." dedi.

"3 maçta 10 gol yedik, üçünü de kaybettik"

Burak, "Ancak 3 maçta 10 gol yedik, üçünü de kaybettik. Bu istatistik kararda kesinlikle rol oynamıştır. Sjors yetenekli, genç bir antrenör ve hırsları var. Bugün Sittard'da işe yaramadı, yarın muhtemelen kariyerinde yeni bir meydan okuma olacak ve ona bu konuda çok başarılar diliyorum." açıklamasını yaptı.

"Söylenenler antrenör ekibine karşı çok büyük saygısızlık"

Hakkındaki Ultee'yle tartışma iddialarının yanı sıra takıma cebinden prim verdiği söylentilerine de cevap veren tecrübeli golcü, "Burada hiç kadro yapmadım. İnsanların bunu iddia etmesi çok ayıp. Bu söylenenler antrenör ekibine karşı da çok büyük saygısızlık. Bu iddialara çok üzüldüm. Primden bile bahsettiler, bu da çok utanç verici." şeklinde konuştu.

Burak Yılmaz, takıma prim sözü verdiğine dair iddiaları cevapladı

Heerenveen'e karşı oynanan maç öncesi takım arkadaşlarına kendi cebinden 1000 Euro prim sözü verdiğine dair söylentiler hakkında "Kendi cebimden mi? Bu başkana karşı, teknik direktöre karşı da ayıp ve çok utanç verici." diyen Burak, "Keşke böyle hikayeler uydurulmasaydı ve kesinlikle söyleyebilirim ki bu her iki iddia da yalandır, yoktan var edildi. Ama muhtemelen her şeye cevap veremem, 'Bu doğru değil, bu doğru değil' demeye devam edemem. Bu bir yalan. Ben sadece bir Fortuna Sittard oyuncusuyum." ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Burak Yılmaz prim tartışmasını anlattı: "Arda dayanamadı, bir şey söyledi"
Habere Git

"Tartışma olayı doğru"

Takım otobüsünde bir antrenörle tartıştığı iddialarını kabul eden Burak, şunları kaydetti: "Bir tartışma olayı var, o doğru. Yüzde yüz doğru. Fakat o insanların kafasındaki gibi bir saygısızlık ortamında birbirimize kötü sözler söylediğimiz bir olay olmadı. Karşılıklı olarak sesler biraz yükseldi. Bunlar da çok normal şeylerdir futbolda."

"En büyük sorun olayın takım otobüsünün dışına çıkması"

Konuşmasına devam eden futbolcu, "Bu tartışmayla ilgili en büyük sorun, bu olayın oyuncu otobüsünün dışına çıkmasıdır. Bunu yazan gazetecileri anlıyorum, çünkü bu haber ve onların işi. Ama medyaya yansıdığı ve otobüste kalmadığı için hayal kırıklığına uğradım çünkü biz bir aileyiz. Gerçekleşen tartışma çoktan unutuldu ve affedildi, burada her gün birlikte iyi çalışıyoruz. Ama yarın başka bir tartışma olabilir, o da futbolun içinde var. Ama 'İlk 11'i Burak yapıyor ya da Burak prim dağıtıyor' gibi şeyler çok çok ayıp." dedi.

"Top toplayıcı çocuk yüzünde geniş bir gülümsemeyle bana bakıyor ve topu vermiyor"

Hollanda basınında büyük tepki çeken top toplayıcı çocukla yaşadığı olayla ilgili Burak, "Heerenveen'de bir top toplayıcı çocuktan topu biraz sert aldım. Son dakika, 2-1 gerideyiz, gol atmalıyız. Top toplayıcı çocuk yüzünde geniş bir gülümsemeyle bana bakıyor ve topu vermiyor. Aslında o topu bana atmalıydı. O görevini yapmadı. Burak'ın top toplayıcı çocuğa saygısız davrandığını söylüyorlar ama o çocuğun oradaki görevi topu bana atmak. Ama atmıyor ve yüzüme gülüyor, son dakika ve gol atmamız gerekiyor." açıklamasını yaptı.

"Öfke ve stresle topu biraz daha sert alıyorum ve suçlu benim"

Açıklamasını sürdüren tecrübeli forvet, "Bu öfke ve stresle topu biraz daha sert alıyorum ve suçlu benim. O çocuğa saygısızlık olup olmadığını ben söyleyemem ama olayın biraz da o çocukla ilgili olması gerekmez mi? Ama bu eleştiriye saygı duyuyorum, benim kalibremde bir oyuncu belki de bunu yapmamalı. Fransa'ya gittim, Çin'e gittim ve şimdi Hollanda'dayım. Asla değişmem, hiç değişmedim. Sahada her zaman agresif bir Burak'ın kazanmak için elinden gelen her şeyi yaptığını ve her şeyi veren bir Burak'ı görürsünüz. Ama saha dışında bu Burak, sakin, her soruya açık." diye konuştu.

"Velázquez'in adını hiç duymamıştım"

Başarılı futbolcu, takımın başına getirilen İspanyol teknik direktör Julio Velázquez'i kendisinin önerdiği iddialarını ise şu şekilde yanıtladı: "Hayatımda adını hiç duymamıştım. Burada her şeye Burak mı karar verecek? Adını hiç duymamıştım, hakkında hiçbir şey bilmiyorum, onunla ilk kez burada tanıştım. Futbolla yatıp, futbolla kalkan bir adamdır. Enerjisi bize yansıyor, değerli bir eğitmen olduğunu düşünüyorum ve onun liderliğinde başarılı olacağımıza inanıyorum.”

Senin için hazırladığımız haberler