AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Buray kimdir, kaç yaşındadır? Buray'ın hayatı, şarkıları ve albümleri

İlk Yayınlanma : 02 Nis 2021 - 21:52 / Son Güncelleme : 02 Nis 2021 - 22:12

Buray kimdir, kaç yaşındadır? İbo Show'un 20. bölümüne konuk kategorisinden katılan Buray, uzun süreli sessizliğini bu şekilde kırmış oldu. 2010'lu yılların ortalarına doğru çıkardığı müzik ve kliplerle milyonlara ulaşan Buray, son dönemde eski işlerini mumla arıyordu. Özellikle 2015-16 yıllarında milyonlarca kişinin takdirini toplayan genç şarkıcı, bu başarısını başka isimlere kaptırmıştı. Peki, Buray kimdir ve kaç yaşındadır? Buray'ın hayatı, şarkıları ve albümleri. İşte, Buray hakkında merak edilen her şey.

Buray kimdir, kaç yaşındadır? Buray'ın hayatı, şarkıları ve albümleri

Pop müziğiyle ilgilenen Buray, İbo Show'un 20. bölümüne konuk olarak katıldı. Buray'ın bu katılımından sonra gözler tekrar bir dönemin popüler şarkıcısına çevrildi. 2015-16 hatta 2017 yıllarında çıkardığı şarkı ve albümlerle dikkatleri çekmeyi başaran Buray, yabancı müzik şirketlerinden kontrat kapacak kadar işleri ilerletmişti. Ancak son dönemde, genç şarkıcının izlenme oranlarında düşüş yaşandığı da bilinen bir gerçek. Peki, İbo Show programına konuk olan Buray kimdir? Buray kaç yaşındadır? İşte Buray'ın hayatı, şarkıları ve albümleri.

Buray kimdir, kaç yaşındadır?

Buray Hoşsöz, 1984 yılında Lefkoşa'da doğmuş Kıbrıs Türklerindendir. 37 yaşındaki Buray, pop müziğin öncü figürlerindendir. Avustralya’da tanıştığı söz yazarı ve besteci Gözde Ançel ile birçok şarkıya imza atan Buray, başta Ferhat Göçer'in “Unutmuş Çoktan” şarkısı olmak üzere; Ömür Gedik ve Selim Gülgören gibi sanatçılara da çeşitli besteler verdi. Bir yandan da Melbourne’daki stüdyosunda ilk albümü "1 Şişe Aşk" için çalışmalarını sürdüren Buray, ardından “İstersen” müzik kariyerine devam etti.. Haluk Levent, Kuzey, Rober Hatemo, Soner Arıca, Gökhan Tepe, Berksan, İzel gibi birçok sanatçıya Kıbrıs konserlerinde gitarist olarak eşlik etti. 

Solistliğini üstlendiği “Sensitive Vibrations” grubuyla ve “Acoustic Ceremony” projesiyle çeşitli konserler verdi. 2004 yılında “United Boyband” grubunun solisti olarak Kıbrıs Eurovision elemelerinde 125 yarışmacı arasından finale kalan ve İngiltere Royal Alexandra Palace’da konser veren Buray, 2008 yılında “Yanayım” adlı şarkıyla hızlı bir çıkış yapan Babutsa grubunun albümündeki çoğu şarkıya aranjörlük yaptı ve gitar çaldı.

Kıbrıs’ta birçok sanatçının albümünde aranjörlük yapan Buray, KKTC’deki sayısız televizyon programının orkestra şefliği görevini de üstlendi. "1 Şişe Aşk" albümünün çıkış şarkısı "İstersen" oldu. Sözleri Gözde Ançel’e, bestesi Buray ve Gözde Ançel ikilisine ait olan "İstersen" şarkısının düzenlemesi de Buray’ın imzasını taşımaktadır. Akustik ritimleri ve Buray’ın kendine özgü vokaliyle seslendirdiği "İstersen" radyolar ve dijital platformlarda yerini aldı. Şarkı, Türkiye resmî listesi'nde 1 numaraya yükselmeyi başardı. Albümün ikinci klibi "Sen Sevda Mısın" şarkısına çekildi. Şarkı, Türkiye resmî listesi'nde 1 numara olma başarısı gösterdi. "Sen Sevda Mısın"'ın ardından üçüncü klip olarak "Kimsenin Suçu Yok" şarkısı yayımlandı.

Buray'ın eğitim hayatı

Buray Hoşsöz lise eğitimini Türk Maarif Koleji'nde aldıktan sonra, eğitimine Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde devam etmiştir. 2005 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik bölümünden mezun olan Buray, 2007 yılında yüksek lisansını Glamorgan Üniversitesi’nde Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine tamamlamıştır.

Buray Hoşsöz'ün singleları

  • "Hayat Sürer" (2014)
  • "Ben Ölmeden Önce" (Emrah Karaduman ile) (2019)
  • "Aşka Extra'nı Kat" (Uludağ Frutti Extra Reklam Müziği) (2019)
  • "Rampapapam" (Feride Hilal Akın & KÖK$VL ile) (2020)
  • "Deli Kız" (2020)
  • "Aşk Ne Güzel Şey" (Erkin Arslan & Evrencan Gündüz ile) (2020)
  • "Senin Yüzünden" (Arem Özgüç & Arman Aydın ile) (2020)

İbo Show 20. bölüm tanıtımı