Bursaspor yöneticisi canlı yayında açıkladı: Her an transfer gerçekleşebilir!

18 Ocak 2018 13:43- Son Güncelleme - 18 Ocak 2018 13:43
Google news abonelik

Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Ali Ademoğlu, Ziraat Türkiye Kupası’ndan elenmeleri, transfer çalışmaları ve hedefleri hakkında açıklamalar yaptı. Ademoğlu, “Transfer bir süreç işi. Her an yeni bir transfer gerçekleştirebiliriz. Bursaspor’un menfaatleri her şeyden önce gelir” ifadesini kullandı.

Radyospor’da yayınlanan Haber Aktif programında İlker Koç ve Emrah Karalinç’e konuşan Bursaspor yöneticisinin açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde:

"Kupada daha dikkatli olmalıydık"

Kupadan elenmemiz son derece üzüntü verici. Ama futbolun içinde bunlar var. Daha dikkatli olmalıydık. Maalesef elendik. Gençlerbirliği’ne başarılar diliyoruz. Ziraat Türkiye Kupası’na veda ettiğimiz için üzüntülüyüz. Çünkü kupa, Avrupa'ya giden kapının anahtarıydı.

"Her an transfer yapabiliriz"

Bizde her şey şeffaf gerçekleşiyor. Moussa Sow’u anlatmaya gerek yok. Dünya futbolunda tanınan bir isim. Biraz hazır değil gibi bir pozisyonu var ama yeni transferlerimiz hırslı oyuncular. 1-2 hafta içinde uyum sağlarlar diye düşünüyorum. Grozav da aynı şekilde. Biz transferi koordineli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Her an her transferi yapabiliriz. Henüz süre var önümüzde. Bize herkes tavsiye niteliğinde oyuncu önerebilir. Herkesle her an görüşebilir ve transfer yapabiliriz. Bizden de oyuncular isteniyor. Şu an ekiplerimiz bir çalışma halinde. Bu bir süreç işi. Futbolumuzu daha iyi noktaya getirmek için sorumluluklarımız var. Bursaspor’un kalitesini yükseltmek istiyoruz.

"İstanbul takımları kendileri işin içinden çıkamıyor"

Bursaspor her zaman ilk 5 içinde yer almalı. Tabi ki burada tek bir kişinin eksikliğinden söz edilemez. Başarının oluşabilmesi için herkes bir mücadele veriyor. Futbolda yükselen ekonomiye ayak uydurmak da kolay değil. Belki de birkaç seneye hiçbir takımımız Avrupa’ya gidemeyecek. İstanbul takımları öyle arayı açtılar ki şimdi kendileri bu işin içinden çıkamıyorlar. Herkesin oturup ders çıkarması gerekir. Futbolun nereye gideceği belli değil. Ekonomik zorluklardan Türkiye Milli Takımı, Dünya Kupası’na gidememişti. Şu anda ise her şey çok daha farklı. Sorun sadece Bursaspor’da değil, dünya futbolunda da sorunlar var. Transfer yapmak kolay şey. Ama kulübünüzü hüsrana uğratmamanız gerekiyor. Doğru adımlar atılmalı ve bizden sonrakilere de doğru bir şekilde yansımalıdır.

Beşiktaş maçı için flaş sözler

Gözümüzü tabi ki Süper Lig’e çevirdik. Başakşehir ile ligde karşılaşacağız. Hiçbir rakibimizi hafife de almıyoruz, gözümüzde de büyütmüyoruz. İddiamızın gerçekleşmemesi, iddiamızın olmadığı anlamına gelmez. Kupa maçının bir affı olabilir. Nasıl olabilir? Eğer Beşiktaş’ı burada yenersek bir af niteliğinde bir galibiyet olabilir.

"Taraftarlarımız sabırlı olmalı"

Saygın bir taraftara sahibiz. Taraftarlarımızın sabırlı olması lazım. Taraftarlarımız sabırlı olmalı ve birlik beraberliğimiz devam etmeli. Bursapor özel bir takım. Özel bir takımın seyircisi olmak da Bursaspor taraftarlarına yakışır.