Bursaspor’dan Borç Açıklaması: Ay Sonuna Kadar Ödenmezse…

İsa Kethüda
08.06.2023 - 00:06 | Son Güncellenme: 08.06.2023 - 00:35

TFF 2. Lig takımlarından Bursaspor Kulübü Divan Kurulu, yeşil-beyazlı ekibin net borcunu paylaştı. Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder önemli açıklamalar yaptı.

Bursaspor’dan Borç Açıklaması: Ay Sonuna Kadar Ödenmezse…

AJANSSPOR-HABER

TFF 2. Lig ekiplerinden Bursaspor’un Divan Kurulu toplantısında yeşil-beyazlı ekibin net borcu açıklandı. Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder ise takım hakkında açıklamalarda bulundu. 

Toplam borç 1 milyardan fazla

Bursaspor Divan Kurulu toplantısında takım hakkında önemli bilgiler paylaşıldı. Divan Başkanlık Kurulu Üyesi Levent Batur, yeşil-beyazlı ekibin son borç durum tablosunu paylaştı. Batur ekibin toplam borcunun 1 milyar 185 milyon lira olduğunu belirtti. İşte Bursaspor Divan Kurulu toplantısında paylaşılan o borç tablosu…

17 milyon ödenmezse kulüp lisansı yok

Divan Kurulu toplantısında yeşil-beyazlı ekibin borç tablosu hakkında konuşan Levent Batur, Bursaspor’un -3 puan ceza almamak için ay sonuna kadar 17 milyon 440 bin lira ödeme yapması gerektiğini söyledi. Batur ayrıca ekibin bu rakamı ödememesi durumunda kulüp lisansının alınamayacağını da belirtti. 

İlgini Çekebilir
İşte Jesus'un yeni takımı
Habere Git

Yapılandırılan borçlar da tehlikede mi?

Kulübün aylık giderinin 10 milyon 150 bin lira olduğunu söyleyen Levent Batur, yapılandırılmış olan borçlara da dikkat çekti. Ekibin yapılandırılan SGK ve maliye borçları için de bu ay 1 milyon 750 bin liralık bir ödeme yapılması gerektiğini açıklayan Batur ödemenin yapılmaması durumunda yapılandırmanın bozulabileceğini aktardı. 

Transfer tahtasına kur damgası 

Toplantı sırasında ekibin transfer tahtasını Ocak ayında açabilmesi için 176 milyon lira gerektiği belirtildi. Yaşanan kur artışı ile birlikte gerekli olan bu miktar 190 milyon lirayı bulabilir. 

“Söylenmesi bile hoş olmayan bir özet”

Bursaspor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder de basın toplantısı sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında TFF 2. Lig ekibi yeşil-beyazlı takımın sezon performansından bahseden Sakder bu konuda şu ifadeleri kullandı: “Bildiğiniz gibi Bursaspor’umuz için çok zor şartlarda, çok zor bir sezonu geride bıraktık. Söylemesi bile hoş olmayan bir özetle ligde kalmayı başarabildik.”

İlgini Çekebilir
Tosun Paşa ağlayarak sahayı terk etti
Habere Git

“Daha da zor günler bizi bekliyor”

Konuşmasında ekibin zor bir sezon geçirdiğini vurgulayan Sakder daha da zor günlerin yolda olduğunu belirtti. 17-25 Haziran’da Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nın gerçekleşeceğini söyleyen Sakder olası adaylara şu sözlerle seslendi: “Bütün bu koşullar altında önümüzdeki günlerde yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda aday olacak arkadaşların hesaplarını, planlarını ve projelerini çok iyi yapmalarını ve öyle Bursaspor Kongre Üyelerinin karşısına çıkmalarını Divan Yönetim Kurulu olarak da hatırlatmak isteriz.”

“Haberimiz yoktu bahanelerine sığınılmasın”

Olası adaylara seslenen Galip Sakder, kulübün içerisinde bulunduğu durumu açıkça bilmeleri gerektiğini vurguladı. Adayların, Bursaspor’un içinde bulunduğu duruma göre aday olmaları gerektiğini belirten Sakder bahanelere sığınılmaması gerektiğini şu ifadelerle belirtti: “Adayların Bursaspor’un durumu hakkındaki gerçek bilgileri sağlıklı bir şekilde öğrenmelerini ve daha sonra ‘Haberimiz yoktu’ bahanelerine sığınmamalarını rica ediyoruz.”

"Taraftar gruplarının da söz konusu gerçekleri görerek Bursapor’un geleceğinin aydınlık olması konusunda hareket etmelerine ve geçmişte yaşanan olumsuzlukların bu dönem yaşanmaması konusunda gayret göstereceklerine inanmak isteriz."

İlgini Çekebilir
Şenol Güneş: "Cenk'in durumu iyi görünmüyor"
Habere Git

En borçlu futbol ekibi Fenerbahçe

Bursaspor’un borç durum tablosunun açıklanmasının ardından 3 büyüklerin borçları da merak edildi. Kulüplerin Ekim ayında KAP’a yaptıkları bildirimlere göre en çok borcu olan ekip Fenerbahçe. Toplam salt futbol şube borcu 6,25 milyar lira borcu olan sarı-lacivertli ekibi takip eden takım ise 5,61 milyar lira borcu olan Beşiktaş. 3 büyükler arasında en az borcu olan ekip ise 5,24 milyar lira borç ile Galatasaray. Trabzonspor’un toplam borcu ise 3,6 milyar lira. 
4 kulübün toplamda 20,7 milyar lira olan borcu güncel kur ile 833 milyon 175 bin euroya denk geliyor.

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekibi Bursaspor bu sezon oynadığı 36 maçtan 12 galibiyet, 10 beraberlik ve 14 mağlubiyet elde etti. Sezon boyunca 46 puan toplayan yeşil-beyazlı ekip ligi 14. sırada tamamladı.

bu haber için yapılan yorumlar
2 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler