"Büyük başarılara imza atılacağına yürekten inanıyorum"

11 Ekim 2017 13:11- Son Güncelleme - 11 Ekim 2017 13:11
Google news abonelik
"Büyük başarılara imza atılacağına yürekten inanıyorum"

2017 FIVB Dünya 23 Yaş Altı Voleybol Şampiyonası finallerinde yedi karşılaşmanın altısını kazanarak Dünya Şampiyonu olan U23 Milli Voleybol Takımımız, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Liglerden Sorumlu Asbaşkan Ahmet Göksu, Milli Takımlardan ve Basından Sorumlu TVF Yönetim Kurulu Üyesi Kurtaran Mumcu, Milli Takımlardan Sorumlu TVF Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert Üçoklar ile yemekte buluştu.

Dünya Şampiyonu U23 Milli Takım kafilesi ile bir araya gelen TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ çok önemli bir başarıya imza atıldığını belirterek “Sizlerle gurur duyuyoruz. Harcanan emeğin karşılığı kupa ve madalya ile alınınca, hazırlık aşamasından son ana kadar yaşanan stres ve yorgunluklar hatırlanmıyor. Uzun soluklu bir turnuvada maç maç sonuca giderek, ülkemize Dünya Şampiyonu olarak döndünüz. Ülkemize ve bize bu mutluluğu yaşattığınız için, kafilede yer alan tüm sporcularımıza, teknik ve idari kadromuza ayrı ayrı teşekkür ederim. Voleybol tarihimize altın harflerle yazılan bu kadrodaki her bir bireyin gelecekte de çok büyük başarılara imza atacağına yürekten inanıyorum. Dünya Şampiyonası’ndaki gibi her zaman en iyi olmak için, yılmadan mücadele etmeye devam edin. Sizler sayesinde yeni jenerasyondan çok umutluyum. Bugün bizi ağırlayan Nakkaş Restoran sahibi Fahri Aydoğdu’ya, sizlerin başarısıyla gurur duyduklarını belirterek hediyeler gönderen sponsorumuz Vestel yönetimine teşekkür ederiz. 2017-2018 sezonunun her biriniz için çok iyi geçmesini dilerim. Bizim için bu ekibin her zaman yeri ayrı olacaktır” dedi.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, U23 Milli Takımı’nı ağırlayan Nakkaş Restoran sahibi Fahri Aydoğdu’ya teşekkür plaketi verdi. U23 Milli Takımı oyuncu, teknik ve idari kadrosuna ise Vestel hediyelerini takdim etti.

U23 yaş kategorisinde üçüncü kez düzenlenen (2013 ve 2015) Dünya Şampiyonası’nda Türkiye 2015’te Dünya ikinciliği kazanmıştı.