"Büyük ihtimal pazartesi başlar"

9 Aralık 2018 20:02- Son Güncelleme - 10 Aralık 2018 12:19
Google news abonelik

Spor yorumcusu ve eski futbolcu Rıdvan Dilmen, NTV'de yayınlanan programda Akhisarspor - Fenerbahçe karşılaşmasının ikinci yarısını yorumladı.

Dilmen'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

3-0'lık maçlar kaybedilir fakat ezik bir oyunla pozisyona girmeden bu durumlara düşmek gerçekten çok kötü. Akhisarspor'da bugün üçüncü santrfor ile başladı maça ve 3-0 bitti maç.

Büyük ihtimal yarın sabah Ersun Yanal idmana çıkar. Yarın Kayseri yenerse sondan ikincisin. Bu çubuklu formayı başından sonuna kadar yerle bir ettiler. Birkaç senenin hedefi konmalı artık. Ali Koç da bu durumun böyle olmasını istemezdi.

6-1 bitecek Trabzonspor maçını 2-1 ile kurtuluyorsun. Akhisarspor'dan 3 yiyorsun. Ben neyini anlatayım. Tarihinde insanlar böyle bir şeyle karşılaşmadı. Hatalı kararlar alabilirsiniz ancak hatadan dönmekte önemlidir. Ligin 3. haftasından beri Ersun Yanal baskısı ile devam ediyorlar. Ben varken buraya gelmeyecek diyorlar. Baskı baskı devam ediyor ama...

Semih Özsoy, Ersun Yanal ile buluşuyor. Ne diyor? Görüşme yaptık diyor. Ne zaman diyor? Maçtan önce diyor. Bu takımın teknik direktörü yok mu? Bu sarışın arkadaş yok diyorlar artık. Fenerbahçe ne yapmalıydı? Görüştük, anlaştık! Bir başkan yardımcısı bir teknik direktörle konuşuyorsa imza atacak. Yok Cocu sözleşmesi feshmiş. Koskoca Fenerbahçe'yi bu hale kimsenin düşürmeye hakkı yoktur. Semih bey konuştuğu anda imzayı atacaktı. O teferruat işlerini geçecekler hemen imzayı atacaklar. 

Bırakın bu takvim işlerini. Fenerbahçe ölmüş ağlayanı yok. Sen oturduysan masaya imzayı atacaksın. Yok 1.5 yılmış 2 yılmış. Burası Fenerbahçe! Adamın maçı var teknik direktör konuşmacı olarak gidiyor. O zaman almayacaksın. Yok öyle bir şey. Koskoca kulüp burası. Ersun Yanal konuşmaları haftalardır var. Al daha önce.

Aylardır Fenerbahçe 19 takım ile yarışıyor. Fenerbahçe takımı ne Ersun'a kalmış ne Ali Koç'a. Burası Fenerbahçe'dir. Ali olarak geliyorum dedi buraya başkan olurken. Tabii ki Akhisarspor'u, şehri o zemini iyi de futbol oynadılar ve akıllı oynadılar. Galatasaray'ı da yendiler. Ligin dibindeki takımlara bakar mısın. Fenerbahçe'yi yeniyor. Çok dengesizlik var.

Cocu'ya vereceğin paradan banane. Siz niye görüşüyorsunuz? Görüşüyorsun Akhisar'da sahada olacak. Rize maçından sonra Ali bey nere gitti? Tribüne gitti. O zaman getir. Ersun hoca sezon başından beri takım çalıştırmıyor zaten. Bu saatten sonra üstüne koyması gerekiyor. Fenerbahçeli futbolcuların yetenek problemi olabilir, yarıştan uzaklaşabilirler ama Fenerbahçe çubuklunun altına giren oyuncuda bir sorumluluk sahibi olur. İsyan etti atıldı. Benden daha fazla saygı duyar. 

Oyuncu grubuna bakıyorsun havlu atmış. Antrenör hangi kulüpten çalıştığından haberin yok. Ya 7 tane yiyordun Trabzon'dan. Kasımpaşa maçından sonra iyiye gidiyoruz diyorsun. Bursa maçında penaltıyı verse 1-1 bitiyordu. Bütün maçları kazansan geçen seneki puanı yakalayamıyorsun. 

Yönetmek nedir bilir misin? Karar almaktır. Sizin önceden ne dediğiniz önemli değil. Yok 1.5 muş yok 6 ay. Ersun hocam Real Madrid'mi bekliyor seni? Semih bey o masadan kalkıyorsa Ersun hoca ile kalkıp antrenmana götürecek. Ali bey artık soyadını kullanıp kimi getireceksen getir bu taraftarın kafası kalksın yerden. Conte mi? Bilemem. Zidane mı? Bilemem... 

Erwin Koeman şu an basın toplantısında kaç uçağıyla gideceğini mi konuşuyor acaba. Suç onda değil. 22 gol yemiş Fenerbahçe. Eksi 8 ile 15 haftayı bitirdiler. Çift hanelere gelen yok takımda. 2 gol atan yok.

Dirar ve Aatif seyircinin hu demesinden gittiler. Volkan iyi çalıştığı zaman Harun'un önünde bir kalecidir. Ben Volkan olsaydım tabii ki hizmetleri vardır ve Ali Koç ve yönetimi de onlara servis yaptılar. Semih beye bir saygısızlık yaptın ararsın özür dilersin olup biter. Bir hata yapmadıysan tabii ki özür dilemeyeceksin. Ali bey de çok bekledi 2.3 kere davetiye çıkardı.

Fenerbahçe'in kalan 17 maçında 10 tanesini kazanabilir. Fenerbahçe 5.6.7 olabilir. O zaman ben bir hesap sorarım ama. Daha çok sorarım. Bu transferleri kim yaptı? Comolli. Olmayacak abi. Burası Fenerbahçe!

Ali Koç, Fenerbahçe'yi böyle yönetemez. Fenerbahçeli Ali olarak yapamıyorsan Fenerbahçeli Ali Koç olarak yap. Nasıl buldun bu antrenörü dedirtmesi lazım artık. Fenerbahçe'nin tarihi kurtuluş savaşından bugünlere gelir. Fenerbahçe amblemine uygun olarak yönetsinler bu kulübü. 

 

Keşke Aziz bey de Ersun Yanal'ı o dönem yollamasaydı. Ben hata olarak görüyorum. Ersun Yanal mecburiyetten gelmiş gibi geliyor. 

Artık soyadı devreye girsin Ali beyin. Bu yıl 14. olsa önümüzdeki yıl bir kulüp getirecektir.

Fenerbahçe'li futbolcular sayın Ali Koç'un talimatıyla İstanbul'a otobüsle döneceklermiş. Bu takımı kuran Comolli ne yapacak o zaman, yürüyecek mi?

Arda Turan, Galatasaray taraftarının tepkilerine cevap verdi! İşte o anlar