AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Büyük kulüpler için konuşması daha kolay!"

İlk Yayınlanma : 09 May 2020 - 21:45 / Son Güncelleme : 09 May 2020 - 21:48

"Büyük kulüpler için konuşması daha kolay!"

Manchester United'ın efsane isimlerinden ve Holanda Eredivisie ligi ekiplerinden Ajax'ın sportif direktör Edwin Van der Sar, Ajax oyuncularıyla ilgilenen kulüplere göz dağı verdi. Reuters.com'a konuşan Van der Sar, salgın hastalık sonrasında oyuncularının bonservis bedellerinde bir değişiklik olmayacağını açıkladı.

AJANSSPOR-DIŞ HABER

"Onlar için bunu söylemesi daha kolay"

Büyük kulüplerin oyuncu bonservislerinde düşüş yaşanmasını beklediği haberleri yorumlayan efsane kaleci: "Geçen yıl ocak ayında insanlar takımımızda 7-8 oyuncuyu kaybedebileceğimizi düşünüyordu. Ancak şu an sadece 2 kilit oyuncumuz ayrıldı. Bayern Münih gibi büyük kulüpler salgın sonrası oyuncuların bonservis ücretlerinde düşüş yaşanabileceğini söylüyorlar. Onlar için bunu söylemesi daha kolay. Çünkü onlar alıcı konumundalar." ifadelerini kullandı.

"Onlara yardım etmeye devam edeceğiz"

"Elbette 150-200 milyon euro'luk yüksek transfer bedellerine bir süre ara verilecek. Ancak Ajax'ın oyuncularının halen çok değerli olduğunu düşünüyorum. İyi eğitim alıyorlar ve Avrupa arenasında oynama konusunda deneyimliler. Geçtiğimiz yıl Onana, Tagliafico ve Van de Beek gibi isimlerle sözleşme uzatma konusunda anlaşmıştı. Bu anlaşmalarda hiçbir şey değişmedi. Biz kulüp olarak onlara yardım etmeye ve kariyerlerinde bir sonraki doğru adımı bulmalarında yardım etmeye devam edeceğiz"