AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Andrew Andrews, 'Büyükannem için' dedi, takımdan ayrıldı

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 05 Eyl 2021 - 11:33 / Son Güncelleme : 05 Eyl 2021 - 11:35

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Türk Telekom'da forma giyen Andrew Andrews, büyükannesinin felç geçirdiğini ve takımdan ayrıldığını açıkladı. İşte detaylar.

Andrew Andrews, 'Büyükannem için' dedi, takımdan ayrıldı

AJANSSPOR - HABER

Türk Telekom'un Haziran ayında  kadrosuna kattığı Andrew Andrews, takımdan ayrıldığını açıkladı. 28 yaşındaki oyun kurucu, geçen sezon Darüşşafaka'da forma giymişti.

"3-5 gün ömür verdiklerini öğrendim"

ABD'li basketbolcu Andrews,  sosyal medyadan yaptığı açıklamada, artık serbest oyuncu olduğunu söyledi. 29 Ağustos'ta büyükannesinin felç geçirdiğini, bu sırada evinden 6 bin kilometre uzakta Türk Telekom ile basket kampında olduğunu açıklayan Andrews,  "Temsilcime, büyükannemin felç geçirdiği haberini verdim ve eğer ciddi olursa eve gitmem gerektiğini söyledim. Kabul etti ama ikimiz de durumun ciddileşmesi şartıyla anladık. Durumun ne kadar ciddi olduğuna dair haber bekledik ve 31 Ağustos'ta doktorların ona 3-5 gün ömür verdiklerini öğrendim" dedi.

Durumu menajerine bildirdiğini ve büyükannesiyle birlikte olmak istediğini söyleyen ABD'li oyun kurucu, Türk Telekom'un sözleşmesini feshetmek için görüşmelere başladığını söyledi.

"Gerçekten başka seçeneğim yoktu"

Takımdan ayrıldığı için arkadaşları ve taraftardan özür dileyen ve iyi şans dileyen Andrews, mesajını şöyle bitirdi: "Gerçekten başka seçeneğim yoktu. Bu benim büyükannem. Bu yüzden dünyadaki herhangi bir takımla sözleşme imzalamaya açık olduğumu bildiriyorum, lütfen oynamak için motive olduğumu bilin. Bir Katil hazır!"